معرفی سایت e_Devlet ترکیه

ژوئن 15, 2024
معرفی سایت e_Devlet ترکیه

اگر قصد مهاجرت به ترکیه و زندگی در این کشور را دارید باید با نحوه انجام امور مختلف ترکیه به خصوص امور اداری به طور کامل آشنا شوید. سایت e_Devlet ترکیه یکی از سایت هایی است که به منظور انجام امور اداری مختلف به صورت آنلاین و بدون نیاز به حضور شخص راه اندازی شده است. با ایجاد این وب سایت کارهای اداری آسانتر انجام شده و همین که نیازی به حضور شخص در ادارات نیست باعث محبوبیت آن در بین شهرندان شده است. در این مقاله قصد داریم به معرفی سایت e_Devlet ترکیه بپردازیم و با نحوه استفاده از آن و امور مختلفی که می توان با آن انجام داد، آشنا شویم.

 

ساخت حساب کاربری در سایت ای دولت

برای ساخت حساب کاربری ای دولت، در مرحله اول لازم است تا کیملیک داشته باشید تا بتوانید حساب کاربری خود را فعال کنید. در ابتدا لازم است با به همراه داشتن کیملیک خود به صورت حضوری به اداره پست ترکیه مراجعه و برای دریافت رمز ورود به ای دولت (E-devlet şifresi) اقدام نمایید.

 

در اداره پست پس از وارد کردن اطلاعات شما در سیستم یک پیامک حاوی رمز به شما ارسال خواهد شد. این رمز به صورت موقت است و بعد ورود اول به سایت، از شما خواسته می شود تا رمز خود را تغییر دهید. این رمز باید شامل حروف انگلیسی بزرگ و کوچک و اعداد باشد و همه این موارد باید داخل رمز لحاظ شود.

 

اکنون شما وارد سایت شده اید، بعد از ورود به سایت باید روی گزینه ورود که به زبان ترکی Giriş Yap است باید کلیک کنید.

 

در صورت فراموشی رمز عبور می توانید با کلیک بر روی فراموشی یا Şifremi Unuttum می توانید رمز یکبار مصرف دریافت کنید.

 

وب سایت e_Devlet دارای اپلیکیشن نیز است که می توانید بر روی تلفن همراه هوشمند خود نصب کنید. این سایت بسیار کاربردی است و می توانید امور اداری مختلف خود را از این طریق انجام دهید.

 

بعد از ورود به اکانت ساخته شده در سایت یا اپلیکیشن می توانید از طریق بخش جستجو به قسمت مد نظر خود رفته و کار مد نظر خود را انجام دهید.

 

خدمات سایت ای دولت

برای معرفی سایت e_Devlet ترکیه لازم است تا با خدمات وب سایت نیز آشنا شوید. این سامانه بیش از 400 خدمت مختلف را برای کاربران انجام می دهد که باعث سهولت در فرایندهای مختلف اداری شده است. در ادامه برخی از مهم ترین کارهای اداری که از طریق ای دولت امکان پذیر معرفی خواهیم کرد.

  • خدمات سایت ای دولت باعث شده تا تمامی استعلامات هویتی ، مالیاتی و … و بررسی اسناد مربوط به شما در هر زمینه بدون نیاز به حضور شما در ادارات مختلف انجام شود.
  • یکی از مهمترین کارهای که از طریق سایت ای دولت می توان انجام داد و برای مهاجران نیز مهم است، نمایش آدرس ثبت شده در اداره نفوس است که برای تمدید اقامت ترکیه حائز اهمیت می باشد.
  • به جای رفتن به قوه قضاییه، می توانید با مراجعه به این وب سایت سوء پیشینهدریافت کنید فقط کافیست به بخش adli sicil kaydi بروید.
  • با رفتن به بخش mobil hat sorgulama می توان خطوط خریداری شده با کیملیک خود را با میزان بدهی هر کدام مشاهده کنید.
  • با جستجو عبارت emniyet adima tescilli arac sorgulama در وب سایت ای دولت می توان خودروهایی که به نامتان هست را ببینید.
  • بخش emniyet arac plakasina yazilan ceza sorgulama در وب سایت برای مشاهده و پرداخت جریمه ها در نظر گرفته شده است.
  • با جستجو در سایت تحت عنوان gib vergi borcu sorgu از میزان مالیات خود با خبر شوید.
  • پرداخت هزینه انتقال سند ملکی، در زمان خرید ملک در ترکیه نیز از طریق این وب سایت امکان پذیر بوده و فقط کافی است به سایت ای دولت وارد شده و عبارت tapu harc sorgulama را جستجو کنید.

 

Leave a Comment