برخی از سوالات رایج و متداول جهت کسب تابعیت ترکیه

مقدار سرمایه جهت سرمایه گذاری در ترکیه بستگی به انتخاب روش شما دارد.

خریدار به مدت ۳ سال امکان فروش ملک خود را نخواهد داشت.

مدارک هویتی، پاسپورت معتبر، عکس بیومتریک، گواهی عدم سوء پیشینه، گواهی سلامت و گواهی بانکی انتقال سرمایه از مهم‌ترین مدارک مورد نیاز برای مهاجرت سرمایه‌گذاری به ترکیه هستند.

خیر، امکان خرید قسطی در این زمینه وجود ندارد و باید تمامی مبلغ ملک پرداخت شده باشد.

خرید ملک؛ سپرده بانکی، سرمایه‌گذاری در صندوق سرمایه‌گذاری املاک و مستغلات و یا صندوق سرمایه‌گذاری خطرپذیر و کارآفرینی روش‌های مهاجرت سرمایه‌گذاری به ترکیه هستند که روش خرید ملک از دیگر روش‌ها محبوب‌تر است.

امکان سرمایه‌گذاری از طریق خرید ملک، امکان فروش ملک پس از گذشت 3-5 سال از دریافت پاسپورت، امکان اجاره دادن ملک با نرخ سود بازدهی 8% در سال، سفر به 115 کشور جهان بدون نیاز به ویزا، امکان سرمایه‌گذاری در آمریکا از طریق ویزای سرمایه‌گذاری E1 و E2 و همراهی اعضای خانواده از مهم‌ترین مزایای مهاجرت سرمایه‌گذاری به ترکیه هستند.

داشتن حداقل ۱۸ سال سن، عدم ورود و یا اقامت غیرقانونی در ترکیه، نداشتن سوء پیشینه، پرداخت مالیات و هزینه‌های بررسی پرونده تابعیت از جمله شرایط عمومی مهاجرت سرمایه‌گذاری به ترکیه هستند.

از بهترین روش های سرمایه گذاری در ترکیه، خرید ملک در ترکیه و ثبت شرکت است.

بله، می‌توانید با خرید ملک و سرمایه‌گذاری در استانبول که حداقل ارزش آن ۲۵۰ هزار دلار است، تابعیت ترکیه را اخذ کنید.

در صورت خرید ملک در ترکیه می‌توانید پاسپورت این کشور را کسب کنید.

خیر، توافق‌نامه پیشگیری دوگانه مالیاتی تضمین می‌کند که مالیات تنها در یکی از دو کشور پرداخت شود و سرمایه‌گذار در هر دو کشور ترکیه و ایران ملزم به پرداخت مالیات نباشد.

خانواده و فرزندان زیر ۱۸ سال فرد سرمایه‌گذار تابعیت ترکیه را دریافت می‌کنند.

خیر، شرایط بهره‌مندی از وضعیت تابعیت دوگانه در کشور ترکیه وجود دارد.

خیر، نیازی نیست سرمایه‌گذار برای دریافت تابعیت ترکیه توانایی صحبت کردن به زبان ترکی را داشته باشد.

خیر، متقاضی برای درخواست تابعیت ترکیه نیازی به اقامت در این کشور ندارد. حتی اگر در خارج از کشور باشد، با استفاده از وکالت‌نامه‌ای که به وکیل خود می‌دهد می‌تواند برای دریافت تابعیت ترکیه اقدام نماید.

مقدار سود شما در ترکیه بستگی به انتخاب روش سرمایه گذاری و پارامترهای متفاوتی دارد.

حداقل سرمایه لازم جهت اخذ شهروندی ترکیه ۲۵۰ هزار دلار می‌باشد.

بطور کلی پس از انجام هر کدام از روش‌های سرمایه‌گذاری ذکر شده لازم است فرد متقاضی سرمایه خود را حداقل به مدت ۳ سال در ترکیه نگه دارد تا در نهایت بتواند شهروندی این کشور را اخذ کند.

تصمیم اعطای شهروندی طی مدت ۶۰-۴۵ روز توسط ریاست جمهوری ترکیه صادر و تصویب می گردد پس از صدور تأییدی برای دریافت شناس نامه ترکی شما به اداره نفوس می روید تا اثر انگشت خود را ثبت کنید.

ملک ها را مقایسه کنید

مقایسه (0)