peyvand_admin ۲۸ اسفند ۱۴۰۱ 0 نظر

خرید خانه در آدانا ترکیه

خرید خانه در آدانا ترکیه

در سال های اخیر مهاجرت به ترکیه به دلیل رشد و رونق اقتصادی که این کشور تواسته به وجود آورده افزایش چشمگیری داشته است. بسیاری از ایرانیان نیز به دلیل همین رشد اقتصادی و شرایط رفاهی و اجتماعی بهتری که ترکیه نسبت به ایران ارائه می دهد تصمیم به زندگی در ترکیه گرفته اند. آدانا یکی از شهرهای پرجمیعت و زیبای ترکیه که به عنوان ششمین شهر پرجمیعت ترکیه شناخته می شود و می تواند زندگی در آدانا ترکیه یکی از انتخاب های شما باشد. در این مقاله قصد داریم با شرایط خرید خانه در آدانا ترکیه بیشتر آشنا شویم تا بتوانید در بین شهرهای ترکیه بهترین گزینه برای زندگی و خرید خانه در ترکیه را انتخاب کنید.

معرفی شهر آدانا ترکیه

آدانا یکی از زیباترین شهرهای ترکیه که به عنوان ششمین شهر بزرگ ترکیه شناخته شده و نزدیک به 2.3 میلیون نفر جمیعت دارد. این شهر در شرق منطقه مدیترانه ترکیه و درست در مسیر دو رودخانه سیهان و جیهان واقع شده است. نام این شهر در افسانه های یونانی نیز ذکر شده است.

آدانا شهری بود که از گذشته تا کنون به دلیل موقعیت استراتژیک خود بسیار مورد توجه قرار گرفته است. این شهر خاکی بسیار حاصلخیز داشته و کارخانه جات مختلفی را در خود جای داده است.

بیشتر بخوانید: راه های سرمایه گذاری در ترکیه 2023

آدانا کجاست؟

یکی از شهرهای بزرگ ترکیه که شهری ساحلی بوده و در شمال شرقی دریای مدیترانه واقع شده است و در جنوب آناتولی در 30 کیلومتری دریای مدیترانه قرار دارد. این شهر در بخش جنوبی ترکیه و در مسیر رود سیهان است.

آدانا در فاصله 935 کیلومتری استانبول قرار داد و  فاصله آدانا تا استانبول تقریبا 10 ساعت با ماشین و 1.5 ساعت با هواپیما می باشد. آدانا بخشی از منطقه دشتی چوکوراوا است که خود به 3 قسمت آدانا، عثمانی و مرسین تقسیم شده است. از مشخصات آب و هوایی شهر آدانا در ترکیه می توان گفت که مدیترانه‌ای معتدل با تابستان‌های گرم، خشک، زمستان‌های معتدل و بارانی است.

شرایط خرید خانه در آدانا

خرید خانه در آدانا به دلیل داشتن شرایط آب و هوایی خوب و جاذبه های تاریخی مختلف بسیار مورد توجه خریداران هارجی مخصوصا ایرانی ها قرار گرفته است. آدانا یکی از زیباترین شهرهای ترکیه که از نظر فرهنگی نیز بسیار غنی است و مردم آن بسیار خونگرم و صمیمی هستند.

امکان خرید اقساطی خانه در ترکیه فراهم است و حتی می توانید به بانک های ترکیه مراجعه و برای خرید ملک در ترکیه وام دریافت نمایید مبلغ این وام ها می تواند تا 80 درصد مبلغ کل ملک نیز برسد.

اگر به دنبال خرید ملک در آدانا ترکیه هستید می توانید به طور مستقیم به بنگاه های املاکی در آدانا مراجعه کنید ویا به وب سایت های خرید ملک نگاهی بیاندازید و از طریق موسسات مشاور حقوقی و وکلا خانه مد نظر خود را خریداری نمایید.

بیشتر بخوانید: اخذ پاسپورت ترکیه

مدارک مورد نیاز برای خرید ملک در آدانا

زمانی که تصمیم به خرید آپارتمان و ملک در آدانا گرفتید باید اطلاعات دقیقی از مدارک مورد نیاز برای خرید آپارتمان در آدانا به دست بیاورید تا بتوانید آن ها را به طور کامل فراهم کنید و در نتیجه در زمان انجام پروسه خردی ملک دچار مشکل نشوید. این مدارک به شرح زیر هستند:

  • پاسپورت و سایر مدارک شناسایی به همراه ترجمه رسمی

  • 4 قطعه عکس سه در چهارشنبه

  • شماره مالیاتی که اداره مالیات ترکیه دریافت کرده اید

  • افتتاح حساب بانکی در یکی از بانک های ترکیه ترجیحا زراعت بانک

  • ارائه رسید های پرداختی

  • ارائه تاپو سند مالکیت

  • گزارش ارزش یابی ملک

نکات مثبت خرید خانه در آدانا

شهر آدانا در زمینه صنعت و کشاورزی بسیار پیشرفته است و محصولاتی نظیر پنبه، گندم، مرکبات و انگور در این شهر کشت شده و به نقاط مختلف ارسال می گردند. همچنین آدانا دارای بافت تاریخی بی نظیری است و مکان های تاریخی و فرهنگی بسیاری را برای بازدید دارد در نتیجه هیچوقت حوصله شما در این شهر بزرگ سر نخواهد رفت. خرید خانه در آدانا بی شک سرمایه گذاری مطمئن و پر سودی برای خریداران خواهد بود که می توانند از این طریق اقامت ترکیه را نیز دریافت نمایند.