peyvand_admin ۲۲ اسفند ۱۴۰۱ 0 نظر

اهمیت یادگیری زبان ترکی استانبولی برای مهاجران

اهمیت یادگیری زبان ترکی استانبولی برای مهاجران

اهمیت یادگیری زبان ترکی استانبولی برای مهاجران :بسیاری از افراد به دلیل شرایط اقتصادی و رفاهی و آزادی های اجتماعی کشور ترکیه برای زندگی و کار انتخاب می کنند و دقیقا در همین نقطه است که اهمیت یادگیری زبان ترکی استانبولی برای مهاجران مشخص می شود چرا که برای زندگی در ترکیه و دریافت اقامت ترکیه لازم است تا به این زبان تسلط داشته باشید تا بتوانید به راحتی در این کشور زندگی و به کار و تحصیل بپردازید. یکی از آسانترین راه های دریافت اقامت، خرید ملک در ترکیه است که بسیاری از ایرانیان برای مهاجرت به این کشور از این روش استفاده می کنند. اما یکی از دغدغه های مهاجران این است که چگونه به زبان ترکی صحبت کنیم؟ آیا حتما لازم است که به زبان ترکی استانبولی تسلط داشته باشیم؟

بیشتر بخوانید: سرمایه گذاری در ترکیه

اهمیت یادگیری زبان ترکی استانبولی در اخذ اقامت

اولین و ضروری ترین کاری که هر فرد برای مهاجرت و زندگی در هر کشوری باید انجام دهد یادگیری زبان آن کشور است چرا که بدون یادگیری زبان برقراری ارتباط با مردم آن کشور غیر ممکن خواهد بود. برای مهاجرت به سایر کشورها یادگیری زبان انگلیسی الزامی است که برای آن فراگرفتن نکات گرامری الزامی است اما زبان ترکی استانبولی نسبت به انگلیسی بسیار آسانتر بوده و فقط با چند ماه آموزش می توانید به راحتی آن را فرا بگیرید.

جالب است بدانید که زبان ترکی استانبولی سومین زبان زنده دنیا است و در بسیاری از دانشگاه های جهان آموزش داده می شود. همچنین در کشور ایران بسیاری به زبان ترکی آذری صحبت می کنند که یادگیری زبان ترکی استانبولی برای این دسته افراد راحتتر و سریعتر خواهد بود چرا که این دو زبان بسیار شبیه به هم هستند.

افرادی که تصمیم به مهاجرت به ترکیه دارند می توانند با خرید خانه و آپارتمان در ترکیه به راحتی اقامت بگیرند و زندگی جدیدی را در این کشور آغاز کنند.

چگونه زبان ترکی استانبولی را یاد بگیریم؟

اولین مرحله در یادگیری هر زبانی، یادگیری حروف الفبای آن زبان است. اکثر حروف الفبای ترکی استانبولی مانند الفبای انگلیسی بوده و به همان شکل نیز تلفظ می شوند اما برخی از آن ها تلفظی کاملا متفاوت دارند مانند حرف c که در زبان ترکی استانبولی ج تلفظ می شود.

برای یادگیری صحیح و اصولی این زبان باید ابتدا برنامه ریزی درستی برای کلاس رفتن و وقت کافی برای مطالعه و تمرین داشته باشید. همچنین در کنار کلاس می توانید با نگاه کردن به فیلم ها و سریال های مختلف و گوش داد آهنگ ها به زبان ترکی می توانید به یادگیری و تقویت مهارت زبان خود کمک کنید.

مزایای یادگیری زبان ترکی استانبولی

به طور کلی یادگیری هر زبانی به معنی افزایش دانش و کسب مهارتی جدید است اما یادگیری زبان ترکی مزایای دیگری نیز دارد. این مزایا عبارتند از:

1.برقراری ارتباط راحت و موثر

اهیمت یادگیری زبان ترکی استانبولی برای مهاجران وقتی مشخص می شود که بخواهید با مردم آن کشور صحبت کنید. در صورتی که نتوانید به زبان ترکی استانبولی صحبت کنید قادر نخواهید بود تا احساسات و خواسته های خود را به طرف مقابل منتقل کنید و در نتیجه نمی توانید نیاز خود را برطرف کنید.  با یادگیری زبان ترکی استانبولی می توانید به راحتی با افراد بومی این کشور صحبت کرده و به زندگی، کار و تحصیل در ترکیه بپردازید.

2.ایجاد کسب و کار در ترکیه

با یادگیری زبان ترکی استانبولی و تسلط به آن می توانید به راحتی در مشاغل مختلف شروع به کار کنید و در مصاحبه های مختلف شغلی شرکت کنید، می توانید به آسانی با مشتری ای خود صحبت و اجناس و خدمات خود را به آن ها بفروشید.

بیشتر بخوانید: پاسپورت ترکیه

3.مهاجرت آسان به ترکیه

اگر زبان ترکی استانبولی را یاد بگیرید می توانید به راحتی به ترکیه مهاجرت و در آنجا با خرید خانه زندگی جدیدی را آغاز کنید.

در سال های اخیر با استقبال بی نظیر سرمایه گذاران به خرید خانه و ملک در ترکیه و رشد اقتصادی مثبت این کشور بسیاری از ایرانیان نیز جذب به زندگی در ترکیه شده اند و یادگیری زبان ترکی استانبولی در ایران بسیار مورد توجه قرار گرفته است.