peyvand_admin ۱۶ اسفند ۱۴۰۱ 0 نظر

آشنایی با مکان های تفریحی شهر آنکارا

آشنایی با مکان های تفریحی شهر آنکارا

کشور ترکیه یکی از کشورهای محبوب در بین ایرانیان برای شفر و زندگی می باشد. در سال ها اخیر بسیاری از ایرانیان از طریق خرید ملک در ترکیه اقامت این کشور را به دست آورده و زندگی جدیدی را در این کشور آغاز کرده اند. آنکارا نیز از شهرهای زیبا و جذاب ترکیه که بسیاری برای سفر و دیدن جاذبه های این شهر و بسیاری دیگر برای زندگی کردن به این شهر می آیند. آنکارا پایتخت ترکیه بوده و بعد از استانبول بزرگترین شهر ترکیه است که توریستان بسیاری را نیز جذب خود می کند. در ادامه می خواهیم به آشنایی با مکان های تفریحی شهر آنکارا بپردازیم.

بیشتر بخوانید: سرمایه گذاری در ترکیه

معرفی شهر آنکارا

آنکارا بیشتر به عنوان شهری اداری سیاسی شناخته می شود زیرا اغلب وزارتخانه ها، سفارتخانه ها، ادارات دولتی و سیاسی و… در این شهر واقع شده اند که پایتخت بودن شهر آنکارا نیز بیشتر به اهمیت سیاسی آن افزوده است.

آنکارا دارای دانشگاه های بسیاری است که همگی از سطح آموزشی بالایی برخوردار بوده و در سطح جهانی رتبه دارند که باعث شده بسیاری از دانشجویان از کشورهای آسیایی و اروپایی برای تحصیل آنکارا را انتخاب نمایند.

شهر آنکارا نسبت به استانبول آرام تر می باشد وجاذبه های تفریحی و گردشی بسیاری دارد که هر ساله توریشتان بسیاری را از کشورهای مختلف به خود جذب می کند. در ادامه با می خواهیم به معرفی مکان های تفرحی شهر آنکارا بپردازیم.

برج آتاکوله

این برج یکی از بلندترین برج های آنکارا می باشد که در منطقه چانکایا واقع شده است در این برج مرکز خرید بزرگ، رستوران گردان، سینما و … وجود دارد و محل بسیاری مناسبی برای خرید و گذراندن اوقات فراغت است.

بیشتر بخوانید: خرید ملک در ترکیه

مسجد کجاتپه

این مسجد از بزرگترین و مجللترین مساجد آنکارا است که در منطقه کیزیلای آنکارا واقع شده است. مسجد کجاتپه در سال ها 1967 الی 1987 ساخته شده و طراحی آن به سبک عثمانی کلاسیک می باشد.این مسجد دارای 4 مناره است که از هر کجای شهر آنکارا قابل دیدن هستند.

دریاچه مورگان

دریاچه مورگان در 20 کیلومتری شهر آنکارا و در جنوب این شهر واقع شده است. این دریاچه یکی از جاذبه های طبیعی و تفریحی شهر آنکارا است که در منطقه گل باشی قرار دارد و محلی ایده آل برای پیک و نیک  است. بسیاری از مردم آنکارا در روزهای تعطیل برای تفریح و استراحت به این دریاچه می آیند.  در امتداد این دریاچه کافه ها و رستوران های مختلف، سکوهای ماهیگیری و محل هایی برای پیک نیک وجود دارد.

قلعه آنکارا

قلعه آنکارا یکی از دیدنی ترین مکان های تفریحی ترکیه است که حتما باید از آن دیدن کنید. این قلعه در محله اولوس آنکارا و بر روی تپه ای بلند قرار دارد. به گفته کارشناسان قدمت این قلعه به هزار سال می رسد. این قلعه زیبا از چندین ساختمان تشکیل شده است که امروزه به کافه و رستوران و فروشگاه صنایع دستی تبدیل شده است.

در کنار این جاذبه تاریخی برج ساعت آنکارا قرار دارد که یکی از بزرگترین برج های ساعت ترکیه بوده و به عنوان نماد آنکارا نیز شناخته می شود که می توانید از آن نیز بازدید کنید.

بیشتر بخوانید: پاسپورت ترکیه

آکواریوم آکوا وگا آنکارا

آکواریوم آکوا وگا آکواریومی بسیار بزرگ است که گونه های جانوری ابزی بسیاری را در خود جای داده و توجه هر بیننده ای را به خود جلب میکند. بازدید کنندگان از یک تونل عبور کرده و به طوری که آکواریوم دیواره ها و سقف این تونل را تشکیل داده اند. در این مرکز چندین رستوران و مرکز خرید نیز وجود دارد.

عبادتگاه آگوستوس

یکی دیگر از مکان های تفریحی و تاریخی آنکارا عبادتگاه آگوستوس می باشد. این عبادتگاه یکی از قدیمی ترین عبادتگاه هاست که قدمت آن به قرن اول میلادی باز می گردد. در دیوار های عبادتگاه آگوستوس حکاکی های مختلفی وجود دارند که یکی از این حکاکی ها شرح حالی از آگوستوس یکی از امپراطوران روم است که توسط خود او نوشته شده است.

سفر به شهر آنکارا و بازدید از مکان های مختلف می تواند یکی از تجربه های جالب باشد. همچنین برای افرادی که با خرید آپارتمان در آنکارا می خواهند به طور کلی به این شهر مهاجرت کنند شناختن مکان های تفریحی آنکارا بسیار مفید است. آنکارا شهری آرام است که مردمش رفتاری بسیار صمیمی داشته و خونگرم هستند که تجربه زندگی در آنکارا را بسیار آسانتر می کنند.