peyvand_admin ۲۹ بهمن ۱۴۰۱ 0 نظر

ارزانترین منطقه برای خرید خانه در ازمیر

ارزانترین منطقه برای خرید خانه در ازمیر

ازمیر از شهرهای پرجمیعت ترکیه ه به عنوان سومین شهر بزرگ ترکیه نیز شناخته می شود یکی از بهترین شهرها برای زندگی در ترکیه می باشد. کیفیت زندگی در این شهر بسیار بالا بوده و خرید خانه در ازمیر در سال های اخیر با افزایش تقاضا روبرو شده است. لذا افراد با هر بودجه ای به دنبال پیدا کردن ملکی مناسب برای خود در این شهر هستند. لذا در این مقاله به بررسی ارزانترین منطقه برای خرید خانه در ازمیر خواهیم پرداخت. ارزانترین مناطق ازمیر برای خرید خانه غالبا در خارج از شهر قرار دارند.

بیشتر بخوانید: سرمایه گذاری در ترکیه

آشنایی با زندگی در شهر ازمیر

شهر ازمیر در ساحل دریای اژه و در غرب آنتالیا قرار دارد. این شهر آب و هوای معتدل و مدیترانه ای دارد که آن را از نظر آب و هوایی به یکی از دلچسب ترین شهرها برای زندگی تبدیل کرده است. ازمیر به عنوان سومین شهر بزرگ و پرجمیعت ترکیه با برگزاری نمایشگاه های بسیار زیاد و متنوع نقش مهمی در اقتصاد دارد. بافت این شهر بیشتر از غرب تاثیر پذیرفته و به شکل اروپایی است. همچنین ازمیر پیشینه تاریخی غنی دارد به طوری که قدمت آن به 6500 سال پیش بر میگردد و آثار تاریخی از آن دوران در ازمیر پیدا شده است.

مردم شهر ازمیر بسیار خونگرم، صمیمی و مهمان نواز هستند. بسیاری از ایرانیانی که در این شهر زندگی و یا از آن دیدن کرده اند همواره بازخورد بسیار خوبی از رفتار مردم این منطقه و مهمان نوازی آن ها داشته اند. زبان مردم این شهر ترکی استانبولی است.

جاذبه های بسیاری در ازمیر وجود دارد از جاذبه های تاریخی گرفته تا جاذبه های طبیعی و تفریحی مختلفی در این شهر وجود دارد که توریستان بسیاری را جذب خود می کند.

 

ارزانترین مناطق ازمیر برای خرید خانه

افراد در سال های اخیر به خرید خانه و ملک در ترکیه بسیار علاقه نشان داده اند برخی از این افراد فقط به قصد سرمایه گذاری و برخی دیگر برای مهاجرت و زندگی در این کشور به خرید خانه رو آورده اند. افراد با بودجه های مختلف می توانند در شهر ازمیر خانه و یا آپارتمان خریداری کنند. و از این طریق اقامت ترکیه را نیز به دست بیاورند. برخی از ارزانترین مناطق برای خرید خانه در ازمیر به شرح زیر هستند.

  • بالچوا

  • بایراکلی

  • بوجا

  • بورنوا

  • کاراباغلا

  • کناک

  • باییندیر

  • برگاما

  • کمال پاشا

 

بررسی منطقه بالچوا ازمیر

منطقه بالچوا ازمیر نزدیک به 79هزار نفر جمیعت دارد و یکی از مناطق نسبتا شلوغ است. برای بررسی قیمت ما یک آپارتمان 100 متری را در این منطقه در نظر گرفتیم. قیمت متوسط خرید یک آپارتمان 100 متری در منطقه بالپوا 565 هزار لیر و هزینه اجاره همین آپارتمان 380 لیر است.

 

منطقه بایراکلی

جمیعت این منطقه تقریبا 505 هزار نفر است. قیمت این منطقه مشابه منطقه بورنوا ازمیر بوده که در این منطقه قیمت متوسط خرید خانه 100 متری از 400 هزار لیر شروع شده و با توجه به امکانات ملک افزایش می یابد.

 

منطقه کاراباغلار 

منطقه کاراباغلار یکی دیگر از ارزانترین مناطق ازمیر برای خرید ملک و خانه است. این منطقه در حال حاضر 480 هزار نفر جمیعت دارد.  برای خرید یک آپارتمان 100 متری در این منطقه باید برای هر متر حداقل 450 هزار لیر پرداخت کنید.

 

منطقه کناک

منطقه کناک یکی از ارزانترین و محبوبترین محله های برای خرید آپارتمان در ازمیر می باشد. جمیعت این منطقه 345 هزار نفر است. قیمت متوسط حدودی خرید خانه 100 متری از 490هزار لیر به بالا متغیر می باشد.

 

منطقه باییندیر

این منطقه یکی از مناطق متوسط ازمیر است اما امکانات و زیرساخت های مناسبی برای زندگی دارد. این منطقه نزدیک به 40 هزار نفر جمیعت دارد. قیمت خرید آپارتمان 100 متری در این منطقه از متری 380 هزار لیر شروع می شود.

 

منطقه برگاما

این منطقه در حومه شهر ازمیر قرار دارد و یکی از ارزانترین مناطق برای خرید ملک در ازمیر در ترکیه است. منطقه برگاما 105 هزار نفر جمیعت داشته و قیمت متوسط خرید خانه 100 متری در برگاما حدودا از 370 هزار لیر شروع می شود.

منطقه کمال پاشا قیمت خرید آپارتمان 100 متری در منطقه کمال پاشا ازمیر نقریبا 415 هزار لیر برای هر متر است که بسته به امکانات آپارتمان و سال سا