peyvand_user ۱۸ دی ۱۴۰۱ 0 نظر

هزینه قبض آب، برق و گاز در ترکیه

هزینه قبض آب، برق و گاز در ترکیه

بسیاری از افراد هنگامی که تصمیم به مهاجرت می گیرند فقط به هزینه هایی نظیر قیمت خرید ملک در ترکیه و یا هزینه اجاره آپارتمان توجه دارند اما هزینه هایی دیگری نیز وجود دارند که باید به آن ها توجه نمود یکی از این هزینه ها، هزینه قبض آب، برق و گاز در ترکیه است چرا که ترکیه در زمینه مصرف انرژی مانند کشورهای اروپایی بسیار سختگیر است بنابراین بهتر است از هزینه قبوض مختلف در ترکیه اطلاع داشته و بودجه ای را برای ان اختصاص دهید.

میانگین قبوض آب، برق، گاز در ترکیه

کشور ترکیه دید سختگیرانه تری در زمینه مصرف انرژی نسبت به ایران دارد و این به این معنی می باشد که هزینه قبض های مختلف به ویژه گاز در ترکیه بسیار بالا است. بنابراین باید در مصرف انرژی صرفه جویی بیشتری کنید. در ادامه به بررسی هزینه قبوض آب، برق و گاز در ترکیه خواهیم پرداخت.

هزینه قبض آب در کشور ترکیه

در ترکیه مسیولیت تامین آب مناطق شهری بر عهده شهرداری های محلی است اما توجه داشته باشید که در اداره آب برای به نام زدن این قبض و حق اشتراک باید تقریبا حدود 200 لیر پرداخت کنید که امکان پرداخت اقساطی این مبلغ نیز وجود دارد. در کشور ترکیه غالبا مناطق شلوغ و پرگردشگر با مشکل کم آبی مواجه هستند بنابراین اکثر خانه هایی که در این مناطق هستند دارای یک مخزن آب برای مواقع اضطراری می باشند تا کمبود آب نداشته باشند. بنابراین توجه به این موارد را هنگام خرید ملک در ترکیه فراموش نکنید. میانگین هزینه قبض آب در ترکیه برای یک خانواده پهار نفره تقریبا بین 50 الی 90 لیر است.

هزینه قبض برق در کشور ترکیه

در زمان ثبت نام برای دریافت برق در ترکیه باید میزان برق مصرفی منزلتان را نیز مشخص نمایید به همین جهت توصیه ما به شما این است که حتما برق خریداری شده برای ملکتان را کمی بیشتز میزان مصرف خود تعیین کنید.

میانگین هزینه قبض برق برای یک خانواده چهار نفره در ترکیه حددا بین 100 الی 160 لیر می باشد البته این میزان بسته به سبک زندگی و نحوه استفاده شما از وسایل برقی نظیر ماشین لباسشویی، جارو برقی و … متغییر است.

توجه به این نکته بسیار مهم است که اداره برق ترکیه در مصرف برق و پرداخت به موقع قبوض سختگیر است. بنابراین لازم است تا در رابطه با میزان مصرف برق خود به دقت برنامه‌ریزی کرده تا بتوانید در موقع مقرر هزینه قبض‌ را پرداخت نمایید.

هزینه قبض گاز در کشور ترکیه

در ترکیه یک خانواده کم جمعیت باید به طور متوسط برای قبض برق خود 250 الی 400 لیر در ماه پرداخت نماید که البته این مبلغ می تواند با توجه به سبک زندگی، شرایط و نحوه مصرف آن ها ممکن است بسیار متفاوت باشد.

همچنین در برخی مناطق ترکیه علاوه بر قبض گاز که هزینه شوفاژ، آب گرم حمام و… را در بر می‌گیرد باید هزینه جداگانه‌ای تقریبا حدود 10 تا 30 لیر نیز برای اجاق گاز پرداخت کنید. به علاوه توجه داشته باشید که تمامی مناطق ترکیه گازکشی نیستند و شما باید از توزیع کنندگان محلی کپسول گاز خریداری کنید.

آیا می توان از سیستم‌های نوین مثل پنل‌های خورشیدی و… در ترکیه استفاده کرد؟

استفاده از سیستم های انرژی نوین مانند پنل های خورشیدی روشی بسیار مناسب برای کاهش هزینه، صرفه جویی در ذخایر انرژی تجدید ناپذیر و تامین سلامتی انسان است که در تامین انرژی برای آیندگان نیز تاثیر بسزایی دارد. کشور ترکیه ابتدا از این پنل های خورشیدی در برخی مناطق خاص استفاده می کرد اما به مرور با پیشرفت تکنولوژی استفاده گسترده آن در مناطق شهری قابل پیش بینی است.