peyvand_user ۱۷ دی ۱۴۰۱ 0 نظر

محله هایی که در استانبول نمیتوان در آن خانه خرید (بر اساس قوانین جدید)

محله هایی که در استانبول نمیتوان در آن خانه خرید

کشور ترکیه یکی از مقاصد جذاب برای کسانی است که قصد سرمایه گذاری در زمینه ملک دارند می باشد. خرید خانه در ترکیه بسیار باصرفه تر از ایران است به طوری که با مبلغی که می توان در ایران خانه ای متوسط خرید، در ترکیه می توان خانه ای شیکتر و لوکس تری را خریداری کرد. از طرفی بر اساس قوانین این کشور می توان با خرید ملک در ترکیه، اقامت ترکیه را نیز به دست آورد که همه این موارد باعث شده تا افراد بسیاری از سرمایه گذاری و خرید ملک در ترکیه استقبال کنند. شهر استانبول از پرجمیعت ترین شهرهای ترکیه که در نزد خریداران ملک نیز بسیار محبوب است اما در قوانین جدید که در سال 2022 وضع شده محله هایی در استانبول هستند که نمی توان در آن ها ملک خریداری نمود. در این مقاله به بررسی محله هایی که در استانبول نمیتوان در آن خانه خرید (بر اساس قوانین جدید) خواهیم پرداخت.

مزایای زندگی در استانبول

مهاجرت به ترکیه و زندگی در استانبول مزایای زیادی را برای مهاجران به همراه دارد. استانبول از شهرهای زیبا و تاریخی ترکیه که بسیاری از افراد به علت شلوغ بودن و مشهور بودن آن، استانبول را پایتخت ترکیه می دانند در حالی که آنکارا پایتخت این کشور می باشد. استانبول یکی از بهترین گزینه ها برای تفریح و زندگی در ترکیه می باشد چرا که اسانبول علاوه بر اینکه شهری پر از جاذبه های تاریخی، فرهنگی و تفریحی است آب و هوایی چهار فصل داشته و آداب و رسومی تقریب مشابه با ایران دارد. برخی دیگر از مزایای زندگی در استانبول به شرح زیر است:

 1. داشتن مردمی خونگرم و صمیمی
 2. شهری امن و مهاجر پذیر
 3. استانبول شهری پر از جاذبه های فرهنگی و تاریخی
 4. وجود تفریحات و سرگرمی های مختلف
 5. طبیعت بکر و زیبا
 6. هماهنگی دخل و خرج افراد حتی با وجود مشکلات اقتصادی
 7. برخورداری سیستم حمل و نقل عمومی قوی

قانون جدید ترکیه در زمینه خرید ملک

بر اساس قوانین که اداره مهاجرت در سال 2022 وضع کرده است، افرادی که قصد خرید ملک در شهرهای بزرگ نظیر استانبول، ازمیر و آنتالیا دارند و هدف آن ها از این سرمایه گذاری دریافت اقامت ترکیه است ارزش ملک خریداری شده باید بیش از 75 هزار دلار باشد. همچنین در صورت خرید ملک در شهرهای کوچک ارزش ملک باید حداقل 50 هزار دلار باشد.

در صورتی که ارزش ملک خریداری شده کمتر از مبالغ ذکر شده باشد، فرد باید روش دیگری را برای دریافت اقامت ترکیه پیش بگیرد، که روش ها دیگر به مراتب دشوارتر هستند.

در کدام محله های استانبول نمی توان خانه خرید؟

کشور ترکیه بر اساس تعداد و تراکم اتباع خارجی در مناطق و بخش های مختلف ترکیه، محله های مختلف را ظرفیت بندی کرده است و بر این اساس در هر محله مجاز است تا تنها 25 درصد ساکنین محله مهاجران باشند.

بنابراین اگر مهاجران در محله هایی که ظرفیتشان برای اتباع خارجی پر شده است ملک بخرند یا خانه اجاره کند، برای دریافت اقامت برای بار اول با مشکل مواجه خواهند شد. اما برای کسانی که از قبل اقامت دارند و می خواهند آن را تمدید نمایند در این محله ها مشکلی وجود ندارند و به راحتی می توانند اقامت خود را تمدید کنند به شرطی که از قبل آدرس آن ها در سایت اداره نفوس ترکیه ثبت شده باشد.

در نتیجه لازم است تا قبل از خرید ملک، آمار آن منطقه را از شهرداری و اداره نفوس دریافت کرده و در صورت پرنشدن ظرفیت آن برای اتباع خارجی اقدام به در خرید نمایید.

در ادامه در لیستی محله ای که ظرفیت 25 درصدی آن برای مهاجران پر شده نوشته شده است. توجه کنید که در صورت خرید خانه در این محله ها، باز کردن کسب و کار، ثبت نام در مدارس و دانشگاه های این محله و یا حتی ازدواج با یک فرد ترک نمی توانید آدرس خود را در دفاتر ثبت احوال ثبت نمایید.

 • باشاک‌شهیر
 • بیلیک‌دوزو
 • بعضی محله‌ها در اسنیورت
 • فاتح
 • بی اوغلو
 • کوچوک‌چکمچه
 • شیشلی
 • نیشان تاشی
 • زیتون برنو