peyvand_user ۱۷ دی ۱۴۰۱ 0 نظر

شرایط خرید اقساطی ملک در ترکیه

شرایط خرید اقساطی ملک در ترکیه

یکی از سوالاتی که ذهن بسیاری از افرادی که قصد مهاجرت به ترکیه را اشغال کرده است، شرایط خرید اقساطی ملک در ترکیه می باشد. ترکیه از جمله کشورهایی که تنواسته در سال های اخیر با رشد اقتصادی مثبت خود نظر بسیاری از سرمایه گذاران و مهاجران را به خود جلب نماید. خرید اقساطی ملک یکی از روش های خرید ملک است که در شرایط آن در ترکیه مهیا شده و صاحب خانه شدن در ترکیه را بسیار آسانتر کرده است. در ادامه با بررسی شرایط خرید اقساطی ملک در ترکیه با گروه مهاجرتی پیوند هوم همراه باشید.

شرایط خرید اقساطی ملک در ترکیه برای خارجی‌ها

ترکیه امکان خرید اقساطی املاک را برای یک فرد خارجی همانند یک شهروند ترکیه فراهم کرده است به طوری که خریدار از مزایا و حقوق کامل همانند شهرواندان ترک برخوردار باشد. اتباع خارجی می توانند حق مالکیت بر املاک اقساطی داشته باشند بدون داشتن هیچ محدودیتی. حتی در زمینه ارزش ملک نیز هیچ محددیتی وجود ندارد بنابراین افراد می توانند ارزانترین خانه ها و آپارتمان های ترکیه را به صورت قسطی خریداری نمایند.

شرایط خرید اقساطی ملک در ترکیه به شرح زیر است:

 • مدت زمان پرداخت اقساط ملک با توجه به شرکت سازنده میی تواند متغییر باشد و خریداران می توانند انتخاب کنند که مبلغ تعیین شده را در طول 12، 24، 36 و یا 48 ماه پرداخت نمیاند.
 • توجه کنید که کلیه پرداخت های خریدار باید با دریافت فیش بانکی باشد.
 • در این روش به خریدار یک قرارداد فروش داده می شود که نباید آن را با سند مالکیت اشتباه گرفت. این قرارداد به خریدار اجازه می دهد تا ملک را بفروشد و شخص خریدار مابقی قسط ها را به عهده بگیرد.

مراحل خرید قسطی ملک در ترکیه برای خارجی‌ها

اگر شما نیز قصد خرید ملک در ترکیه به صورت اقساطی دارید باید با مراحل و روند این روش آشنا شوید در ادامه مراحل خرید قسطی ملک به صورت گام به گام نوشته شده است.

 • بررسی مناطق و محله های مختلف و انتخاب محله ای مناسب برای خود.
 • انتخاب ملک و آپارتمان متناسب با بودجه و سلیقه خود.
 • تهیه یک کپی از تاپو (سند مالکیت) ملک انتخابی و یا اظهارنامه ملکی در صورت ساخت و ساز.
 • مراجعه به شهرداری و تهییه یک کپی از محل ملک روی نقشه‌ شهرداری مشخص و بیانیه محل ملک.
 • امضا قرارداد خرید آپارتمان بین فروشنده و خریدار با پرداخت بیانیه
 • ارائه گذرنامه معتبر برای خریدار خارجی به همراه ترجمه رسمی آن به ترکی استانبولی
 • چهار عکس شخصی از خریدار
 • پرونده برای بررسی و انتقال مالکیت در سازمان ثبت اسناد و املاک پس از تأیید فروشنده به اداره تاپو ارسال می‌شود.

دریافت اقامت ترکیه با خرید اقساطی ملک

با خرید اقساطی ملک نیز می توان اقامت ترکیه را به دست آورد. در این روش به شرط پرداخت اقساط بیش از 400 هزار دلار از ارزش ملک می‌توان تابعیت ترکیه را دریافت نمایید. حتی اگر بعد از 400 هزار دلار نیز اقساط باقی مانده باشد و پس از دریافت سند ملک حتی می توانید برای شهروندی ترکیه درخواست ارسال نمایید.

مهاجران و اتباع خارجی می توانند در روش خرید اقساطی آپارتمان و خانه در ترکیه، تابعییت ترکیه را دریافت نمایید به شرط آن که آخرین قسط از مبلغ کل خانه را پرداخت کرده باشید و مالکیت به طور کامل به شما منتقل شده باشد.

البته توجه به این نکته الزامی است که ارزش ملک باید با حد نصاب تعیین شده برای دریافت اقامت منطبق باشد. همچنین تا زمان پرداخت تمامی اقساط امکان فروش آپارتمان وجود نخواهد داشت. خرید اقساطی ملک در استانبول روشی است که صاحب مسکن شدن در ترکیه را تسریع می بخشد.

روش‌های خرید قسطی ملک در ترکیه

دو روش برای خرید اقساطی ملک در ترکیه وجود دارد که هر دو این روش ها خوب هستند و بر اساس شرایط خود می توانید یکی  از آن ها را انتخاب کنید. در ادامه به بررسی این دو روش خواهیم پرداخت.

1.خرید اقساطی آپارتمان در ترکیه به صورت مستقیم از شرکت ساختمانی

در روش خرید اقساطی ملک از شرکت های ساختمانی قرارداردی بین شرکت و خریدار تنظیم می گردد که در آن ارزش کلی ملک، تعداد اقساط، مبلغ هر قسط و بازه های زمانی پرداخت اقساط مشخص شده است و خریدار موظف است قسط را در موعد تعیین شده پرداخت نماید.

همچنین شرکت باید ملک را در موعد تعیین شده به خریدار تحویل دهد این مورد بیشتر برای پروژه های ساختمانی در دست ساخت اهمیت دارد. هر چه زودتر املاک تحویل داده شود، قیمت ساخت و ساز بالاتر می‌رود. در این روش مقدار مبلغ پیش پرداخت 35 درصد ارزش ملک است که بسته به شرکت سازنده می تواند متفاوت باشد.

2.خرید اقساطی آپارتمان در ترکیه از طریق وام بانکی

در این روش بانک ها ملک را خریداری کرده و سپس آن را به مشتریان فروخته و ملک را به عنوان رهن می گذارند تا زمان پرداخت تمامی اقساط. موعد پرداخت اقساط اغلب به صورت ماهانه است و ارزش آن کمتر از خرید مستقیم از شرکت های ساختمانی می باشد چرا بانک ها روش پرداخت طولانی تری بین 5 الی 10 سال تعیین می کند. اما قیمت ملک در بانک نسبت به شرکت‌های ساختمانی بالاتر است. بنابراین نسبت به خرید مستقیم از شرکت های سازنده روش سختتری در نظر گرفته می‌شود.

مزایای خرید اقساطی ملک در ترکیه

مزایای که این روش برای خریداران به همراه دارد به شرح زیر است:

 • صرفه‌جویی در هزینه ها و امکان جمع آوری بودجه برای مخارج مختلف
 • راه‌حلی برای مشکل مسکن در صورت ناکافی بودن بودجه
 • امکان خرید چند آپارتمان به طور هم‌زمان
 • امکان خرید آپارتمان‌ها در مجتمع‌های مسکونی لوکس
 • عدم نیاز به وثیقه اضافی یا اثبات درآمد
 • روشی منطقی تر نسبت به اجاره ملک