peyvand_user ۹ آذر ۱۴۰۱ 0 نظر

هزینه شارژ آپارتمان در استانبول

هزینه شارژ آپارتمان در استانبول

هزینه شارژ آپارتمان در استانبول یکی از عوامل تاثیرگذار در قیمت خرید آپارتمان در استانبول به حساب می آید. در زمان خرید ملک در ترکیه باید از تمامی هزینه های جانبی مربوط به این امر آگاه باشید. یکی از معیارهای خانه های لوکس در ترکیه میزان شارژ دریافتی بابت خدمات رفاهی و عمومی مختلف ارائه شده است. معمولا در مجتمع های مسکونی لوکس به خاطر امکانات و تجهیزات رفاهی بیشتری که به ساکنین ارائه می دهند، شارژ و عایدات بیشتری دریافت می کنند. بنابراین یکی از نکات اساسی در زمینه خرید ملک در ترکیه هزینه شارژ آپارتمان در استانبول است که در این مقاله به طور کامل به بررسی این موضوع خواهیم پرداخت.

آشنایی با مفهوم شارژ و عایدات آپارتمان در ترکیه

شارژ و عایدات هر دو هم معنی هستند. در برخی از مجتمع ها و آپارتمان ها خدماتی در فضاهای عمومی ساختمان و مشاعات ارائه می گردد و تجهیزات جانبی که در این مکان ها قرار داده شده و مورد استفاده عموم قرار می گیرد که برای این خدمات و امکانات جانبی مبلغی تحت عنوان شارژ یا عایدات از ساکنین دریافت می گردد تا هزینه این موارد را برطرف کرد. 

هزینه شارژ آپارتمان در استانبول

زمانی که تصمیم به خرید آپارتمان در استانبول گرفتید باید تمام جوانب را به طور کامل بسنجید و کوچکترین موارد را مورد بررسی قرار دهید تا بتوانید بر اساس برنامه پیش رفته و آپارتمانی متناسب با بودجه خود بیابید یکی از این موارد که ممکن است نسبت به آن غافل شوید هزینه شارژ آپارتمان در استانبول است. توجه به این مورد باعث می شود تا برنامه ریزی دقیق تری برای هزینه های خود در این کشور داشته باشید.

یکی از هزینه های مهمی که در زمان زندگی در ترکیه باید در نظر داشته باشید هزینه های شارژ آپارتمان است که ممکن است به طور ماهیانه و یا سالیانه دریافت گردد. هزینه شارژ آپارتمان بر اساس منطقه و امکانات مختلفی که مجتمع و یا آپارتمان ارائه می دهد ممکن است متفاوت باشد و در برخی مناطق ممکن است هزینه شارز ماهانه به اندازه هزینه اجاره باشد.

طبق بررسی های انجام شده در محله ها و مناطق مختلف شهر استانبول به طور میانگین باید برای هزینه شارژ ماهیانه 160 لیر در نظر گرفت. اما باید گفت در برخی مناطق مانند بشیکتاش این مبلغ به 475 لیر و در برخی مناطق دیگر مانند ساری یر به 600 لیر نیز می رسد. همچنین مناطق اقتصادی تری از نظر هزینه شارژ آپارتمان وجود دارد مانند منطقه فاتح میانگین شارژ ماهینه آن 30 لیر است.

همچنین برای ارائه مثال های بیشتر می توان به مناطق شیشلی و باشاکشهیر سفر می‌کنیم که به ترتیب 250 و 235 لیر برای هزینه شارژ ماهیانه دریافت می کنند.

توجه داشته باشید که میزان شارژ آپارتمان در استانبول به طور مستقیم به منطقه و امکانات ارائه شده بستگی دارد.

هزینه شارژ آپارتمان محله های مختلف در استانبول

مناطق و محله های بسیاری در شهر استانبول وجود دارند که در زمان خرید خانه در ترکیه و در شهر استانبول می توانید مناسب با بودجه خود در محله ای مناسب ملک خریداری کنید. هزینه شارز محله های مختلف در استانبول عبارتند از :

محلههزینه شارژ ماهیانه به لیر
بویوک چکمه جه235
آتا شهیر230
ایوب210
توزلا201
چکمه‌کوی193
اوسکودار175
کادی‌کوی165
سانجاک تپه156
کارتال148
سیلیوری140
زیتین بورنو140
اومرانیه137
اسن یورت130
شیله122
کوچوک چکمه جه115
مال تپه99
چاتالجا93
اسنلر75
بی اوغلو69
آوجیلار60
باحجلی اولر52
سلطان قاضی45
فاتح30

عوامل تاثیرگذار در محاسبه شارژ آپارتمان

عوامل بسیاری وجود دارند که در میزان مبلغ شارژ ماهیانه یک آپارتمان تاثیر می گذارند. غالبا علت بالا بودن شارز ماهیانه در مناطق خوب ترکیه به دلیل وجود امکانات و تجهیزات لوکس در آن ها میباشد که بالا بودن متراژ آپارتمان نیز تاثیر مستقیمی بر این قضیه دارد.

در یک نگاه کلی مهمترین عامل تاثیزگذار در عایدات و یا شارژ ماهیانه آپارتمان، متراز آپارتمان است به طوری که در مناطق لوکس و باکلاس متراژ خانه مهمتر از قدمت بنا می باشد در حالی که در مناطق متوسط تر و معمولی تر سن بنا مهمترین عامل در نظر گرفته می شود.

در برخی از مجتمع ها نگهبان 24 ساعهته وجود دارد که این خود تاثیر بر میزان شارژ دارد چرا که حقوق نگهبانان و محلی برای زندگی آن ها باید در نظر گرفت که همه این موارد از شارژ پرداخت شده توسط ساکنین تامین می شود. علاوه بر این در برخی از آپارتمان های لوکس استخر، سونا، جکوزی و باشگاه ورزشی وجود دارد که همه این امکانات و نگهداری از آن ها از طریق شارژ دریافتی انجام می پذیرد.