peyvand_user ۸ آذر ۱۴۰۱ 0 نظر

معرفی بهترین مراکز خرید استانبول

معرفی بهترین مراکز خرید استانبول

مراکز خرید یکی از مکان هایی است که در رونق کسب و کارها بسیار تاثیر داشته چرا که مردم در اغات فراغت خود نیز می توانند به آنجا رفته و ضمن انجام خریدهای خود در کافه ها و رستوران های آنها ساعت خوشب بگذرانند علاوه بر این ها مراکز خرید بزرگ استانبول دارای سینما، سالن های بازی و بسیاری امکانات دیگر هستند. ساخت مراکز خرید در ترکیه از اواخر سال 80 شروع شد که ساخت این مکان ها با استقبال بی نظیر مردم مواجه شد. استانبول مراکز خرید بسیاری دارد که در این مقاله به معرفی بهترین مراکز خرید استانبول خواهیم پرداخت.

بهترین مراکز خرید استانبول

ساعت های کاری این مراکز خرید بین 10 صبح الی 10 شب است و معملا از نظر موقعیت مکانی دسترسی به این مراکز بسیار راحت است و با مترو، تاکسی و یا اتوبوس می توانن به این مراکز رفت.

با توجه به آمار ارائه شده توسط شهرداری استانبول در سال 2022 نزدیک به 415 مرکز خرید در ساتانبول وجود دارد. در این بخش به معرفی چند مورد از بهترین و معروف ترین مراکز خرید ترکیه خواهیم پرداخت که مورد پسند مردم و گردشگران واقع شده اند و روزانه صدها نفر از این مراکز دیدن میکنند.

بهترین مراکز خرید استانبول در قسمت اروپایی این شهر قرار دارند و از امکانات کامل و طراحی شیک و مدرن برخوردار هستند. با زندگی در استانبول می توانید از این مراکز که بهترین برندهای دنیا و بهترین برندهای ترک در آن شعبه دارند خرید کنید.

مرکز خرید استانبول مال (Mall of Istanbul)

مرکز خرید استانبول از بهترین مراکز خرید در این شهر است و با داشتن صدها واحد مختلف و کانسپت های متعدد یکی از بی نظیرترین مراکز خرید ترکیه است که اکثر برندهای مطرح جهان در آن شعبه دارند. علاوه بر فروشگاه های مختلف در این مرکز خرید یک پارک تفریحی بزرک وجود دارد که اوقات بسیار خوشی را برای بچه ها رقم میزند پس توصیه می شود همراه با بچه ها به این مرکز خرید سر بزنید.

مرکز خرید پارک ایستینیه (Istinye Park)

این مرکز خرید علاوه بر بهترین بودن، یکی از گرانترین مرکز خرید استانبول است که طراحی بسیار نوین و جذابی دارد بدین صورت که علاوه بر فضای بسته، فضای دیگری با سقف شیشه ای عظیم دارد که در آن پارک مرکزی بزرگی برای تفریح و سرگرمی مراجعین قرار گرفته است. این مرکز خرید در منطقه ساریر قرار دارد و ب این منطقه رونق بی سابقه ای بخشیده است. این مرکز 242 هزار متر مربع مساحت دارد و از بخش های زیر تشکیل شده است:

  • انواع پارک‌ های مرکزی و فضای سبز
  • مرکز مد و فشن
  • مغازه‌ های کنار خیابان
  • مرکز سرگرمی کودکان و نوجوانان با مساحت 1500 مترمربع،
  • کلوپ ورزشی و تفریحی
  • سالن‌ های سینما

مرکز خرید زورلو (Zorlu Center)

مرکز خرید زورلو یکی دیگر از بهترین مراکز خرید استانبول است که دارای شعبه هایی از برندهای لوکس، سالن هایی برای هنر های نمایشی و تئاتر، دفاتر اداری و یک هتل 5 ستاره است که در آن جلسات بیزینسی و میتینگ های بسیار مهم برگذار می شود. در سالن نمایش این مرکز کنسرت های جذاب و نمایش های موزیکال حرفه ای برگذار می شود.

مرکز خرید فورم استانبول (Forum Istanbul)

این مرکز خرید در قسمت اروپایی استانبول واقع شده است که دسترسی به مرکز خرید فورم استانبول از طریق مترو بسیار آسان است. آکواریوم معروف Sea life در این مرکز خرید قرار دارد که توریستان بسیاری را به خود جذب می کند. این مرکز خرید نزدیک به 300 فروشگاهه از برندهای معتبر جهان دارد علاوه بر آن یک سالن بولینگ برای گذراندان اوقات فراغت دارد. فورم استانبول در تقاطع بزرگراه‌ های E5 و TEM قرار دارد  و یکی از ویژگی های خووب آن مسافت کم آن تا فرودگاه آتاتورک است که تقریبا 25 دقیقه با آن فاصله دارد.

مرکز خرید جواهیر (Cevahir)

در مورد این مرکز خرید باید گفت که قبل از ساخت Mall of Istanbul بزرگترین مرکز خرید استانبول و اروپا بود. مرکز خرید جواهیر در قسمت اروپایی و در منطقه شیشلی قرار دارد. دسترسی به این مرکز خرید بسیار آسان است و تقریبا از هر نقطه استانبول با وسایل حمل ونقل عمومی می توان به این مرکز رسید حتی در صورت استفاده از مترو می توانید به طور مستقیم از ایستگاه مترو وارد مرکز خرید جواهیر شوید.