peyvand_user ۸ آذر ۱۴۰۱ 0 نظر

بهترین محله های آنکارا برای زندگی و خرید ملک

بهترین محله های آنکارا برای زندگی و خرید ملک

آنکارا یکی از بزرگترین و قشنگترین شهرهای ترکیه که پایتخت آن نیز می باشد. این شهر نزدیک به 5 میلیون نفر جمیعت دارد. آنکارا شهری چند قومیتی و چند فرهنگی است اما اکثر کردم آن ترک هستند. این شهر برای گردشگران و مهاجرانی که قصد زندگی در ترکیه جذابیت های بسیاری دارد. افرادی که تصمیم به زندگی در آنکارا دارند به فکر خرید ملک در آنکارا و یا اجاره آپارتمان در آنکارا هستند برای این کار ابتدا باید با بهترین محله های آنکارا برای زندگی و خرید ملک در ترکیه آشنا شوید.

معرفی شهر آنکارا

آنکارا دومین شهر پرجمیعت ترکیه است که مرکز سیاسی و فرهنگی کشور ترکیه نیز می باشد. از آنجایی که این شهر مرکز سیاسی کشور ترکیه است، وزارت خانه‌ها، ساختمان‌های دولتی، سفارت خانه‌ها، کارخانه‌ها و شرکت های بزرگ و دانشگاه‌ها و موسسات آموزشی بزرگ در این شهر واقع شده اند. همچنین آنکارا یکی از شهرهای تاریخی ترکیه نیز هست که قدمت طولانی آن باعث شده تا بناهای تاریخی بسیاری در این شهر وجود داشت باشد که معروف ترین آن ها عبارتند از قلعه آنکارا، مقبره آتاتورک، موزه فرهنگ، تئاتر رومی، معبد آگوستوس.

آنکارا در کنار تاریخ غنی خود توانسته جوی مدرن نیز ایجاد کند و بناها و ساختمان های بسیاری مدرنی نیز دارد که مراکز خرید و پاساژهای متنوع، رستوران و کافه های شیکی دارد که می توان اوقات فراغت خود را در کنار دوستان و خانواده در این مکان ها بگذرانید.

در مورد ساکنین شهر آنکارا باید گفت که مردم انی شهر بسیار خونگرم و صمیمی هستند در نتیجه مهاجران با غم غربت مواجه نشده و خیلی راحت می توانند با مردم این منطقه ارتباط برقرار کنند. قبل از اقدام برای مهاجرت به ترکیه بهتر است به زبان ترکی را یاد گرفته و به آن تسلط  داشته باشید تا بتوانید به راحتی با دیگران صحبت و نیازهای خود را برطرف کنید.

هزینه های زندگی در آنکارا در زمینه هایی نظیر خورد و خوراک و خرید های سوپرمارکتی، پوشاک و حمل ونقل نسبت به استانبول بسیار مقرون به صرفه تر است همچنین هزینه اجاره خانه و خرید خانه در آنکارا معادل با اجاره و یا خرید ملک در ایران و حتی در برخی موارد کمتر از ایران می باشد.

از نظر سیستم حمل  نقل عمومی این شهر پیشرفته است و تاکسی، مترو، اتوبوس و مینی بوس برای این منظور در سطح شهر فراهم است. تقریبا اکثر مناطق و محله های شهر آنکارا دارای ایستگاه های مترو و اتوبوس هستند و هزینه آنها نسبتا ارزان است.

بهترین محله های آنکارا برای خرید ملک

آنکارا دارای محله ها و مناطق بسیاری است که هر یک دارای ویژگی های خاص خود است. افراد با توجه به سلیقه، نیاز و بودجه خود می توانند از بین محله های مختلف موجود در آنکارا بهترین خانه را برای خود بیابند. در ادامه به معرفی بهترین محله های آنکارا برای سرمایه گذاری و زندگی خواهیم پرداخت.

محله ی کیزیلای

این محله یکی بهترین محله های آنکارا است که جز محله های گران این شهر نیز به حساب می آید اکثر آپارتمان ها و خانه های این محله مبله و تمیز هستند. محله کیزیلای از مناطق لوکس آنکارا است که کافه ها و رستوران های بسیار شیکی در آن قرار دارند. سفارت آمریکا در این محله واقع شده است.

محله ی چانکایا

محله چانکایا یکی از گرانترین و لوکس ترین محله های آنکارا است که اغلب خانه ها و آپارتمان های آن بسیار لوکس و مجلل هستند و از امکانات بسیاری برخوردار می باشند. اگز انتخاب شما زندگی در محله لوکس با همسایگان متمدن است این محله به شما پیشنهاد داده می شود. اکثر افراد سرشناس و معروف ترکیه در این منطقه ویلا دارند. این محله گرانترین محله آنکارا است و بودجه بالایی برای خرید ملک در این منطقه مورد نیاز است.

محله ی اُران

محله اران نیز یکی از محله های گران ترکیه است که از بهترین محله های آنکارا برای زندگی و خرید ملک نیز می باشد. میانگین فیمت خرید ملک در محله اران آنکارا نسبت به سایر مناطق بیشتر است. قیمت فروش هر متر مربع منطقه مسکونی در این منطقه 5120 لیر می باشد.

محله ی ییلدیز اولر

این محله یکی از محله های آرام و دنج آنکارا است که مراکز خرید و پاساژهای بسیاری نزدیک به این محله وجود دارد که یکی از مزیت های خرید ملک در این منطقه است. قیمت فروش هر منر مکعب ملک در این منطقه حدود 4450 لیر است.

محله ی امید

آپارتمان های این منطقه بسیار مدن و لوکس هستند و بالطبع باید هزینه زیادی برای خرید و یا اجاره آن ها باید بپردازید.  این منطقه از نطر دسترسی به سایر نقاط شهر بسیار خوب است و در موقعیت بسیار ایده آلی واقع شده است.

محله موتلوکنت

این منطقه از محله های شلوغ و پر رفت و آمد این شهر است. محله موتلوکنت از محله های خوب آنکارا برای زندگی و خرید و اجاره ملک است که نسبت به سایر مناطق این شهر قیمت مناسب تر و مقرون به صرفه تری دارد.

محله آنیت تپه

محله آنیت تپه از محله های بسیار خوب شهر آنکارا است که آپارتمان های آن بسیار زیبا و مدرن هستند. قیمت خرید ملک در این منطقه نسبت به محله های دیگر کمتر است. برای خرید هر متر مربع آپارتمان در محله آنیت تپه 3900 لیر باید هزینه کرد.

مزایای زندگی در آنکارا

  • امکان تحصیل در مدارس و دانشگاه های برتر ترکیه که در این شهر قرار دارند
  • بهره مندی از خدمات درمانی و امکانات بهداشتی و دارویی باکیفیت
  • سرمایه گذاری در آنکارا به معنی دریافت اقامت و پاسپورت ترکیه
  • آنکارا پایتخت و دومین شهر بزرگ ترکیه و قلب تپنده اقتصاد ترکیه
  • سودآور بودن اجاره دادن ملک در ترکیه
  • قطب سیاسی و اداری ترکیه
  • وجود امکانات و زیرساخت های شهری توسعه یافته
  • امنیت بالا و کمتر بودن جمیعت شهر نسبت به استانبول