peyvand_user ۱۸ آبان ۱۴۰۱ 0 نظر

شرایط استخدام در ترکیه

شرایط استخدم در ترکیه

ترکیه در سال های اخیر توانسته با جذب سرمایه گذاران خارجی و ایجاد رشد و رونق اقتصادی، ارتقا سطح زندگی و فراهم کردن شرایط رفاهی ایده آل بسیاری از مهاجران را از کشورهای دیگر به خود جذب نماید. ایرانیان درصد قابل توجهی از مهاجران را به ترکیه تشکیل می دهند که نزدیک بودن کشور ترکیه و پایین بودن هزینه های زندگی و مهاجرت نسبت به سایر کشورها از مهمترین عواملی است که ایرانیان را به کار در ترکیه ترغیب کرده است. در ادامه به بررسی شرایط استخدام در ترکیه خواهیم پرداخت.

کار در ترکیه

ترکیه یکی از همسایگان کشور ایران که نزدیک به 81 میلیون جمیعت دارد. پایتخت ترکیه شهر آنکارا و پس از آن استانبول یکی از شهرهای بزرگ ترکیه که در زمینه اقتصاد و تجارت عملکرد مهمی دارد. از آنجایی که ترکیه به لحاظ مسافت به ایران نزدیکتر است و هزینه های زنگی در ترکیه مقرن به صرفه تر از سایر کشورهاست، کار در ترکیه و دریافت اقامت کاری در ترکیه را از جمله مسائلی است که بسیار مورد توجه متقاضیان کار از کشورهای مختلف است.

 کشوری اوراسیایی است که در منطقه بالکان واقع شده است و با قرارگیری در یکی از حساسترین مناطق جهان به علت ارتباط با خاورمیانه و اروپا، دارای موقعیت جغرافیایی راهبردی و بسیار ایده آلی است. کشورهای بسیاری برای انتقال کالا و انرژی از خاک ترکیه استفاده می کنند. همچنین ترکیه توانسته بخشی از بازار صادرات جهان را با محصولاتی نظیر موارد غذایی، پوشاک، منسوجات و تجهیزات حمل و نقل به خود اختصاص بدهد.

پیدا کردن کار و شرایط استخدام در ترکیه مراحل سختی ندارد اما برای اتباع خارجی ممکن است کمی چالش برانگیز باشد اما با جست و جو و ارتقا اطلاعات خود در این باره به راحتی می توانید در ترکیه استخدام شوید مخصوصا اگر تسلط کافی به زبان ترکی داشته باشید.

راه های پیدا کردن کار و استخدام در ترکیه

برای یافتن کار در ترکیه می توانید با توجه به موارد زیر شغل دلخواه و متناسب با تخصص و مهارت خود را بیابید. راه های پیدا کردن کار در ترکیه عبارتند از:

  • آگهی‌های استخدام موجود در اینترنت

  • آگهی‌های استخدام روزنامه‌ها

  • ثبت نام در شرکت های مشاوره کاریابی

  • مراجعه مستقیم به نهادها و یا موسسات

یکی از قابل اعتمادترین و بهترین روش ها برای پیدا کردن کار در ترکیه، ثبت نام در سازمان کار ترکیه به نام İŞKUR است.

سازمان کار ترکیه (İŞKUR) ، سازمانی است شبیه به اداره کار و سازمان فنی و حرفه‌ای در ایران که در زمینه پیدا کردن کار و ارائه آموزش فنی به داوطلبان فعالیت دارد. اتباع خارجی نیز می توانند برای پیدا کردن کار در این سایت ثبت نام و از خدمات آن استفاده نمایند.

شرایط اخذ ویزا کار در ترکیه

افراد باید به این نکته توجه داشته باشند که اجازه کار در ترکیه به صورت مدت دار و یا نامحدود قابل دریافت است که در ترکیه 3 نوع اجازه کار متناسب با شرایط فرد صادر می گردد که عبارتند ار:

  • اجازه کار برای کارکنان وابسته

  • اجازه کار برای کارکنان مستقل

  • موارد استثنائی

حقوق مشاغل در ترکیه 2022

عنوان شغل حقوق ماهیانه به لیر
مدیر ارشد مالی ۱۶۵۰۰
مهندس برق ۱۸۹۰۰
معلم دبیرستان ۱۳۴۰۰
مهندس ۱۸۰۰۰
سرآشپز ۹۰۰۰
خیاط ۶۵۰۰
مهندس زیست پزشکی ۱۷۰۰۰
صندوقدار ۶۰۰۰
مدیر ارشد مالی ۱۶۷۰۰
تکنسین کامپیوتر ۱۴۵۰۰
دندانپزشک ۳۰۰۰۰
برنامه نویس ۱۹۰۰۰
وکیل ۲۵۰۰۰