peyvand_user ۱ آبان ۱۴۰۱ 0 نظر

خرید ملک در ترکیه

خرید ملک در ترکیه

برای کسانی که قصد دارند سریع و بدون دردسر به کشور ترکیه مهاجرت کنند، خرید ملک در ترکیه یکی از آسانترین و بهترین راه ها می باشد. ترکیه شرایط و امکانات بسیار ایده آلی را برای شهروندان خود فراهم کرده است و از طرفی با اقتصاد رو به رشد خود توانسته نظر بسیاری از سرمایه گذاران را به خود جلب نماید و چرا که با خرید ملک و  آپارتمان در ترکیه هم می توانند سرمایه گذاری کم ریسک و پرسودی داشته باشند و هم می توانند اقامت ترکیه را دریافت نمایند.

بیشتر بخوانید: سرمایه گذاری در ترکیه

شرایط عمومی خرید خانه در ترکیه

کشور ترکیه یکی از همسایه های کشور ایران است که به دلیل نزدیکی جغرافیایی به کشورمان بسیاری از ایرانیان خرید ملک و مهاجرت به ترکیه نسبت به سایر کشورها که دورتر هستند ترجیح می دهند ترکیه در حال حاضر بسیاری از پروژه های مسکونی و تجاری خود در شهرهای ساحلی و صنعتی را برای خریداران بین المللی به ویژه ایرانیان به فروش گذاشته است.

از شرایط عمومی که برای خرید خانه در ترکیه باید بدانید این است که ملک خریداری شده باید در اراضی و مکان های تائید شده و مشخص شده توسط دولت ترکیه باشد. اتباع خارجی اجازه ندارند تا در دهکده ها، مناطق روستایی و خانه ها و آپارتمان های نزدیک مناطق نظامی ملک خریداری نمایند. خرید ملک روشی مطمئن و تضمین شده برای به دست آوردن اقامت ترکیه است اما با جاره ملک در ترکیه نیز می توان به این هدف رسید که در این صورت اقامت موقت خواهد بود.

بیشتر بخوانید: ملک در استانبول

بهترین شهرهای ترکیه برای خرید ملک

از سوالاتی که ذهن بسیاری از خریدارن را به خود مشغول کرده این اسن که بهترین شهرهای ترکیه برای خرید و ملک کدام اند؟ در سال های اخیر ایرانیان بسیاری در ترکیه خانه خریده و به این کشور مهاجرت کرده اند. برای یافتن بهترین شهر ترکیه برای خری ملک در قدم اول شما باید هدف خود را خرید ملک در این کشور مشخص کنید که آیا صرفا قصد سرمایه گذاری دارید و یا می خواهید در این کشور زندگی کنید؟ بهترین راه برای پیدا کردن شهر مناسب برای خرید ملک و سرمایه گذاری آشنا شدن با شهرها است. ترکیه شهرهای بسیاری دارد که در اکثر آن ها امکانات شهری و زیرساخت های ایده آلی برای زندگی فراهم شده است. در ادامه تعدادی از بهترین شهر های ترکیه برای خرید ملک معرفی خواهند شد:

خرید ملک در شهر آلانیا

شهر آلانیا یکی از شهرهای زیبا و خوش آب و هوای ترکیه است که سرمایه گذاری زیادی بر روی پروژه های ساختمانی صورت گرفته و به همین دلیل شرایط رفاهی برای مهاجران فراهم شده است که باعث شده این منطقه رشد و توسعه فراوانی داشته باشد. نکته جالبی که باورش سخت ایت این است که قیمت ملک در ترکیه ارزانتر از ایران است. در آلانیا نیز خانه های بسیار شیک وجود دارد که می توانید با قیمتی بسیار مناسب آن ها را خریداری کنید.

خرید ملک در شهر استانبول

استانبول بدن شک یکی از بهترین شهر های ترکیه برای خرید ملک است. استانبول یکی از بزرگترین و پرجمیعت ترین شهرهای ترکیه است که قسمتی از آن در قاره آسیا  و قسمت دیگر آن در قاره اروپا قرار گرفته است و مکان های دیدنی و جاذبه های تاریخی، فرهنگی و طبیعی بسیاری را در خود جای داده است. قیمت ملک در دو بخش آسیایی و اروپایی آن متفاوت است و خانه ها و آپارتمان های مختلفی وجود دارد که می توانید متناسب با بودجه خود یکی را انتخاب کنید. توجه داشته باشید که قیمت خرید ملک در استانبول نسبت به سایر شهرها بیشتر است.

خرید ملک در شهر آنتالیا

آنتالیا از شهرهای زیبا و ساحلی ترکیه که در جنوب غربی این کشور واقع شده است. این شهر یکی از شهرهای توریستی است که سالانه هزاران توریست به آن سفر می کنند. توریستی بودن این منطقه باعث شده تا بسیاری از افراد ضمن سفر و گردش در جاذبه های طبیعی و تاریخی بی نظیر آن، آنتالیا را برای سرمایه گذاری برگزینند. در شهر آنتالیا قیمت ملک در دو منطقه لارا و کونالیتی نسبت به سایر مناطق بیشتر است.

نکات مهم هنگام خرید ملک در ترکیه

برای خرید خانه در ترکیه باید حواستان جمع باشد و به یک سری نکات حتما توجه کنید تا معامله ای امن و مناسب داشته باشید. این نکات عبارتند از:

 1. حتما اطمینان حاصل کنید که ملک مورد نظر سند (Tapu) داشته باشد.
 2. دقت کنید که ملک مود نظر وام بانکی نداشته باشد و در صورت وجود تمامی مبغ بانک پرداخت شده باشد.
 3. خریداری ملک از یک فرد ترکی بهتر است.
 4. با مراجعه به اداره تاپو در ترکیه اطلاعات خانه را به طور کامل بررسی کرده و بعد نسبت به پرداخت هزینه ان اقدام نمایید.
 5. به نزدیک بودن خانه به بیمارستان، درمانگاه، مدرسه و وسایل حمل و نقل عمومی توجه داشته باشید.
بیشتر بخوانید: اقامت در ترکیه

مدارک لازم جهت خرید ملک در ترکیه در 2022

بعد از بررسی مراحلی که برای خرید خانه در ترکیه باید پشت سر بگذاریم نوبت به بررسی مدارک لازم برای خرید ملک در ترکیه در سال 2022 خواهیم پرداخت. مدارک لازم برای خرید ملک در ترکیه عبارتند از:

 • مدارک شناسایی فرد خریدار به همراه پاسپورت و ترجمه رسمی آن
 • سند ملک خریداری شده یا همان Tapu
 • 2 قطعه عکس از خریدار به همراه 1 قطعه عکس از فروشنده
 • شماره مالیاتی که از قبل از اداره مالیات ترکیه باید دریافت کرده باشید
 • داشتن حساب بانکی در بانک های معتبر ترکیه مانند زراعت بانک
 • ارائه گواهی ارزش گذاری ملک صادره از شهرداری مربوطه به تاریخ روز
 • ارائه بیمه‌نامه ملک در برابر زلزله که داشتن این نوع بیمه نامه در ترکیه برای هر نوع ساختمانی اجباری است.

به همراه داشتن رسیدهای پرداختی توسط خریدار و رسیدهای دریافتی توسط فروشنده برای اثبات اینکه ارزش ملک خریداری شده به طور کامل پرداخت شده است.

قوانین اخذ اقامت از طریق خرید آپارتمان در ترکیه

از جمله قوانین مربوطه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • به جهت اخذ اقامت دائم ترکیه باید ملکی به ارزش  400 هزار دلار آمریکا خریداری بفرمایید.
 • ملک خریداری شده را باید حداقل به مدت 3 سال نفروشید.
 • در این صورت شما می توانید جهت دریافت تابعیت ترکیه درخواست ارائه دهید.
 • با دریافت تابعیت امکان دریافت پاسچورت ترکیه نیز فراهم می شود که این پروسه حدود 60 ای 80 روز طول می کشد.
 • با خرید خانه به ارزش 60 هزار لیر می توان اقامتت موقت ترکیه را دریافت نمود.

محله های ایرانی ترکیه

بیشتر ایرانیانی که به ترکیه مهاجرت کردند، استانبول، ازمیر، آنتالیا و آلانیا را برای زندگی انتخاب کردند. اگر دوست دارید در کنار هموطنان ایرانی باشید استانبول مقصد خوبی برای زندگی است. منطقه فاتح، خان والده و بیلیک دوز می‌تواند محله‌های خوبی برای ایرانیان باشد.