peyvand_user ۱ مهر ۱۴۰۱ 0 نظر

بهترین مناطق استانبول برای زندگی

بهترین مناطق استانبول برای زندگی

استانبول یکی از محبوبترین شهرهای ترکیه است که در کنار بافت سنتی و تاریخی خود، بخشی مدرن نیز دارد که باعث جذب افراد زیادی به این شهر می شود. شهر استانبول از نظر امکانات و زیرساخت های شهری یکی از بهترین گزینه ها برای زندگی در ترکیه است چرا که بهترین مدارس، دانشگاه ها، بیمارستان ها، مراکز خرید و.. در این شهر قرار دارند. اگر شما هم قصد مهاجرت به ترکیه و زندگی در شهر استانبول را دارید آشنایی با بهترین مناطق استانبول برای زندگی برای شما در اولویت قرار دارد.

شرایط زندگی در شهر استانبول

نکته ای که باید در مورد شهر استانبول باید بدانید این است که این شهر بر خلاف ایران به مناطق بالاشهر و پایین شهر تقسیم نمی شود به عنوان مثال شما ممکن است در محله ای مدرن و شیک خانه ای اجاره و یا خریداری نمایید اما درست در چند کوچه بالاتر و یا پایین تر از آن محله ای سطح پایین قرار داشته باشد. به همین دلیل لازم است تا در زمان خرید ملک در استانبول محله های کنار محله انتخابی خود را نیز بررسی کنید.

این شهر جاذبه های تاریخی و فرهنگی بسیاری از جمله مسجد سلطان احمد، مسجد بایرید که نشان از تاریخ غنی این کشور می باشد. همچنین بازارهای سنتی و مراکز خرید مدرن بسیاری در هر محله وجود دارد که خرید را برای ساکنین هر محله آسان کرده است. از نظر فرهنگی نیز استانبول بسیار غنی می باشد به طوری که نمایش ها، کنسرت ها و رویداد های هنری_فرهنگی بسیاری در این شهر برگذار می شود.

از نظر سیستم حمل و نقل عمومی نیز شهر استانبول جز کشورهای برتر جهان قرار داشته و انواع مختلفی از وسایل نقلیه از جمله اتوبوس، ترموا، دولموش، تاکسی، قایق برای جابه جایی راحتتر شهروندان در سطح شهر وجود دارد.

بهترین محله های استانبول

محله های متعددی در شهر استانبول وجود دارند که افرادی که قصد زندگی در ترکیه دارند می توانند متناسب با بودجه خود یکی از این مناطق را انتخاب کنند. اما در این مقاله می خواهیم به معرفی بهترین محله های ترکیه از هر نظر بپردازیم که ممکن است هزینه خرید ملک در بهترین محله های ترکیه بیشتر از سایر نقاط آن باشد.

ببک

ببک یکی از لوکسترین و مشهورترین محله های استانبول است. این محله بسیار خوش و آب و هوا بوده و تحت مدیریت منطقه بشیکتاش می باشد. اطراف ببک محله های کوچک و بزرگ ازجمله آرناووتوکوی، اتیلر و رومی قرار گرفته است.

این منطقه دارای قدمت زیادی بوده و در لغت به معنی کودک است که علت انتخاب این نام مشخص نیست. اکثر خانه های این منطقه دید به دریا و خلیج چشم نواز دارند که منظره زیبایی را برای ساکنین آن ایجاد کرده است.

در این محله دانشگاه بسفر قرار دارد که یکی از برترین دانشگاه های ترکیه است. همچنین کافه ها و رستوران های بسیاری وجود دارد که می توانید در زمان گشت و گذار در این منطقه به آن ها سر بزنید.

محله ببک استانبول از نظر امنیت نیز بسیار خوب است به زوری که در هر ساعت از شبانه روز می توان در امنیت کامل در خیابان های آن قدم زد. این منطقه زندگی شبانه فعالی دارد.

محله سلطان احمد

محله سلطان احمد از قدیمی ترین مناطق استانبول به حساب می آید. ابن مطقه کلیه امکانات مورد نیاز برای یک زندگی ایده آل را دارد. امکانات این محله شامل مراکز خرید، پارک، مدارس، دانشگاه، سینما و مراکز تفریحی است. یکی از خوبی های این منطقه ضد زلزله بودن تمام ساختمان ها و بناهای آن می باشد.

منطقه سلطان احمد درست در مجاور دریای مرمر قرار گرفته که باعث شده آب و هوای مطبوع و دلچسبی داشته باشد.

بی اغلو

محله بی اغلو در بخش اروپایی استانبول قرار دارد و یکی ار بهترین مناطق استانبول برای زندگی است. این منطقه امکانات بسیاری برای ساکنین خود دارد از جمله:

  • مراکز خرید و تفریحی
  • جاذبه های تاریخی 
  • هتل و رستوران
  • رستوران و کافه
  • بیمارستان و درمانگاه ها
  • وسائل نقلیه عمومی (مترو، تاکسی و اتوبوس و غیره)
  • مراکز آموزشی

لازم به ذکر است این منطقه دارای بهترین مراکز آموزشی و دانشگاه ها است. از جمله دانشگاه هایی که در این محله قرار دارند می توان به، دانشگاه هنرهای زیبا میمار سینان که بسیار معروف است دانشگاه مرکزی ، دانشگاه فنی استانبول گومورسویو اشاره کرد.

 کادیکوی

محه کادیکوی از قدیمی ترین و محبوبترین محله های استانبول است که بسیار معروف و شلوغ نیز می باشد. جالب است بدانید که اولین مسجد شهر استانبول در این محله ساخته شده است. این محله در قسمت آسیایی استانبول قرار دارد.

این محله در قسمت جنوبی استانبول واقع شده و که محله های معروفی نظیر خیابان بغداد و فیکیر تپه را نیز در خود جای داده است.

خرید ملک در بهترین محله های شهر استانبول

در این مقاله بهترین محله های ترکیه برای زندگی معرفی شد. اما توجه کنید که هزینه خرید خانه و اجاره ملک در این مناطق نسبت به سایر بخش های شهر استانبول به دلیل شرایط، امکانات و موقعیت جغرافیایی بیشتر است. برای خرید ملک در بهترین محله های استانبول باید حداقل 400 هزار لیر سرمایه داشته باشید.