peyvand_user ۱۳ شهریور ۱۴۰۱ 0 نظر

شرایط بردن حیوان خانگی به ترکیه

شرایط بردن حیوان خانگی به ترکیه

حیوانات خانگی یکی از اعضای دوست داشتنی خانواده ها به شمار می آیند به خصوص حیواناتی نظیر گربه، سگ و پرنده ها که بیشترین درصد حیوانات خانگی را در کشور به خود اختصاص دارند. اگر شما هم جز آن دسته از افراد هستید که حیوان خانگی دارید در این مقاله به بررسی شرایط بردن حیوانات خانگی به ترکیه و نحوه و مدارک مورد نیاز برای انتقال آن ها از ایران به ترکیه خواهیم پرداخت.

مدارک مورد نیاز جهت انتقال حیوانات خانگی به ترکیه

اگر شما هم حیوان خانگی دارید و نگران این موضوع هستید که آیا می توانید آن ها را با خود به ترکیه ببرید یا نه باید گفت که خیالتان راحت باشد روشهایی وجود دارد که به کمک آن ها می توانید حیوان خانگی خود را به ترکیه منتقل کنید. برای این منظور ابتدا باید مدارکی را فراهم کنید. مدارک مورد نیاز برای انتقال حیوان خانگی به ترکیه عبارتند از:

 1. شناسنامه حیوان خانگی، شناسنامه یکی از اصلی ترین و مهمترین مدارکی است که هر حیوان خانگی باید داشته باشد مخصوصا در زمان سفر به کشوری دیگر. در شناسنامه اطلاعات صاحب حیوان به طور دقیق درج می شود. همچنین پس از دریافت شناسنامه باید حیوان خانگی شما واکسن های مربوطه را به طور کامل دریافت نماید.
 2. گواهی سلامت، گواهی سلامت نیز یکی از مدارکی است که در زمان انتقال حیوان خانگی به ترکیه مورد نیاز می باشد. برای این منظور باید حداق 14 روز از زمان تزریق واکسن ها گذشته باشد در غیر این صورت حیوان خانگی شما به مدت دو هفته باید در فرودگاه قرنطینه شود تا از سلامت آن اطمینان حاصل گردد.
 3. میکروچیپ، میکروچیپ یک ریز تراشه است که زیر پوست حیوان تزریق می گردد که این میکروچیپ یک کد 15 رقمی دارد که به واسطه آن اطلاعات حیوان و صاحبش مشخص می شود.

حیوانات خانگی قابل حمل در کابین

طبق مقررات در کابین هواپیما به همراه مسافران حیوانات خانگی زیر قابل حمل اند:

 • گربه
 • سگ
 • پرندگان آوازخوان ( مرغ عشق و قناری)

در صورتی که در پرواز مسافری باشد که به حیوانات خانگی آلرژی داشته باشد و این موضوع را با ارائه نسخه پزشک به مسولان اطلاع داده باشد پذیرش حیوانات خانگی به صورت زیر خواهد بود:

 • در صورتی که در آن پرواز مسافر با حیوان خانگی و مسافری بدون حیوان خانگی و دارای حساسیت هر دو با هم بلیت داشته باشند، اولویت با کسی است که زودتر بلیت رزرو کرده باشد.
 • در آمریکا و طبق قوانین فرودگاهی آمریکا در صورت همزمان بودن مسافر با سگ کمکی و مسافر داری حساسیت بدون توجه به حق تقدم رزرواسیون، حق الویت با مسافر دارای سگ کمکی است.

شرایط بردن حیوان خانگی با هواپیما به ترکیه

از مهم ترین شرایط بردن حیوان خانکی به کابین هواپیما، داشتن باکس و جعبه متناسب با حیوان خانگی برای حمل آن می باشد.

افراد می توانند حیواناتی که زیر 8 کیلو وزن دارند را با خود به قسمت داخلی هواپیما ببرند البته حیوانات خانگی باید حتما در داخل باکس های استاندارد باشند.

در صورت نداشتن باکس های استاندارد می توانید به شرکت هواپیمایی در میان بگذارید و آن ها یک باکس مناسب برای حیوان خانگی شما تهیه کنند.

در برخی موارد خود مسافران برای این منظور باکس تهیه می کنند که در این صورت باید دقت کنید که باکس خریداری شده استاندارد باشد در غیر این صورت از ورود باکس های غیر استاندارد به داخل کابین جلوگیری می شود.

در زمان خرید باکس به این نکات توجه کنید:

 • باکس باید به اندازه‌‌ای باشد که حیوان خانگی شما بتواند داخل آن به خوبی قرار گیرد.
 •  باکس از منافذ کافی جهت تهویه هوا برخوردار باشد.

حمل حیوانات در بخش حمل بار

در شرایط زیر حیوانات خانگی به بخش حمل بار انتقال می یابند:

 • عدم مطابقت اندازه قفس آنها با اندازه استاندارد قفس ها
 • وزن بیش از ۸ کیلوگرم

در این شرایط حیوانات در قفس های مخصوص به خود در قسمت حمل بار به کشور مقصد سفر می کنند.

حیوانات خانگی با قفس مشترک

بر اساس دستورالعمل های موجود تنها حیواناتی از یک نوع با عدم مشکل هم زیستی می توانند در قفس مشترک حمل شوند. همچنین دو گربه، دو سگ و یا دوپرنده در صورتی که وزن آن ها بیش از 8 کیلو نشود می توانند در یک قفس باشند. در قسمت حمل بار هم حداکثر ۳ حیوان که از یک مادر زاده شده باشند، در قفس مشترکی می توانند حمل شوند.