peyvand_user ۴ شهریور ۱۴۰۱ 0 نظر

روش های سرمایه گذاری در آلانیا ترکیه

روش های سرمایه گذاری در آلانیا ترکیه

آلانیا از شهرهای زیبا و ساحلی ترکیه که در جنوب ترکیه واقع شده که دریای مدیترانه، زیبایی آن را چند برابر کرده است. این شهر یکی از محبوبترین شهرهای ترکیه برای زندگی و مهاجرت می باشد که بسیاری از ایرانیان برای زندگی در ترکیه این شهر را انتخاب می کنند. به همین دلیل در این مقاله با بررسی روش های سرمایه گذاری در آلانیا همراه شما خواهیم بود.

آیا آلانیا برای سرمایه‌گذاری مناسب است؟

آلانیا با داشتن جاذبه های طبیعی و گردشگری بسیار توانسته به مقصدی پرطرفدار در بین گردشگرانی که می خواهند سفری طولانی و پر از تجربه های جدید و بی نظیر داشته باشند تبدیل شده است.

سواحل جنوبی ترکیه در دریای مدیترانه دارای تابستانی طولانی، معتدل و دلپذیر است که باعث شده از نظر توریستی برای گردشگران بسیار جذاب باشد به طوری که آلانیا، آنتالیا، مرسین، فتحیه و سایر شهرهای ساحلی واقع در سواحل جنوبی ترکیه از پرطرفدارترین مقاصد گردشگری ترکیه به حساب می آیند. گردشگران روسی و اروپایی بیشترین تعداد گردشگران این کشور را تشکیل می دهند.

بنابراین با گسترش روز افزون صنعت گردشگری در آلانیا تقاضا برای سرمایه گذاری در این شهر نیز افزایش یافته و در حال حاضر یکی از مطلوب ترین مناطق برای سرمایه گذاری در بسیاری از زمینه ها از جمله گردشگری و املاک می باشد.

آلانیا کجاست؟

بهتر است قبل از هر چیزی با شهر آلانیا شده و بفهمیم که این شهر کجا قرار دارد. شهر ساحلی و زیبای آلانیا در جنوب ترکیه و در استان آنتالیا واقع شده است. این شهر 135 کیلومتر با شهر آنتالیا فاصله دارد. در اطراف این شهر، در سمت غرب شهر ماناوگات، از شمت شرق شهر قاضی پاشا، در سمت شمال رشته کوه های توروس و در سمت جنوب دریای مدیترانه قرار دارد.

از آنجایی که این شهر در یک سمت خود دریا و در سمت دیگر خود رشته کوه دارد از نظر موقعیت جغرافیایی در طول تاریخ شهری مهم و غیرقابل نفوذ برای دشمنان بوده است و مانند دژ مستحکمی عمل کرده است. این شهر علاوه بر جاذبه های طبیعی بسیار جاذبه های تاریخی نیز دارد که بیشتر آن ها در زمان سلجوقیان ساخته شده اند.

آشنایی انواع روش های سرمایه گذاری در آلانیا

طبق اطلاعات داده شده در ابتدای مقاله می توان فهمید که صنعت گردشگری این منطقه بسیار پر رونق بوده و گزینه ای مناسب برای سرمایه گذاری در آلانیا می باشد و در مرحله بعد املاک و مستغلات بهترین روش سرمایه گذاری در ترکیه و آلانیا می باشد. همچینین تولید سنگ مرمر نیز در این شهر بسیار زیاد است زیرا دارای منابع غنی سنگ مرمر بوده که به کشورهای دیگر جهان نیز صادر می گردد.

در ادامه بررسی این روش ها خواهم پرداخت.

1.سرمایه گذاری در بخش سرمایه گذاری در آلانیا

جاذبه های بسیاری در شهر آلانیا وجود دارد که جاذبه های طبیعی و تاریخی از جمله آن ها هستند. از جاذبه های تاریخی آن می توان به قلعه تاریخی آلانیا که از زمان سلجوقی تا به امروز قدمت دارد، غار داملاتاش، موزه قوم نگاری، حوضچه های ماهی و بسیاری جاذبه های تاریخی دیگر وجود دارد علاوه بر آن سواحل زیبا با ماسه های طلایی و تماشایی این شهر را به یکی از بهترین شهرهای ترکیه برای مسافرت  زندگی تبدیل کرده است.

سالانه هزاران گردشگر در فصل های توریستی از آلانیا دیدن می کنند که سرمایه اقتصادی بسیار مهم و قابل توجهی می باشد. پس طبیعتا انتخاب این شهر برای سرمایه‌گذاری در بخش گردشگری می‌تواند واقعا مناسب باشد.

2.سرمایه‌گذاری با خرید ملک در آلانیا

سرمایه‌گذاری در بخش املاک و مستغلات تقاضای بسیاری در آلانیا دارد و بیشترین نوع سرمایه‌گذاری‌ است که در آلانیا انجام می‌شود. افراد غالبا به خرید املاک مسکونی علاقه بیشتری دارند پرا که از این طریق می توانند علاوه بر سرمایه گذاری اقامت ترکیه را نیز به دست بیاورند همچنین می توان در فصول گردشگری اینن املاک را اجاره داد و  از این طریق نیز کسب درآمد نمود. آلانیا برای سرمایه‌گذاری از طریق خرید ملک واقعا مناسب است.

روش‌های خرید ملک در آلانیا متفاوت است که این روش ها عبارتند از:

خرید آپارتمان در آلانیا

خرید ویلا در آلانیا

خرید زمین در آلانیا

تسهیلات ترکیه برای سرمایه‌گذاران در آلانیا

تسهیلاتی از طرف دولت برای سرمایه‌گذاران خارجی املاک و مستغلات در ترکیه  در نظر گرفته شده تا از این طریق باعث جذب بیشتر سرمایه گذاران به این منطقه شود. از جمله این تسهیلات عبارتند از:

  • معافیت یا کسر مالیات بر اساس شرایط خاص.
  • اخذ مجوز اقامت ملکی که به دارنده آن امکان ورود و خروج از ترکیه را به صورت انعطاف پذیر می‌دهد.
  • اخذ تابعیت ترکیه در ازای داشتن ملکی به ارزش 250000 دلار و … .