peyvand_user ۲۹ مرداد ۱۴۰۱ 0 نظر

بهترین شهرهای ساحلی ترکیه

روش های سرمایه گذاری در ترکیه

گشت وگذار و سفرهای موقت به ترکیه تفاوت بسیاری با تصمیم برای زندگی در این کشور برای مدت طولانی و دریافت اقامت دائم ترکیه دارد. بنابراین زمانی که تصمیم به مهاجرت به ترکیه گرفیتد باید به تمام جوانب این موضوع فکر کرده و برنامه ریزی دارد. انتخاب شهر یکی از مهمترین بخش های این تصمیم است و شما ممکن است این سوال را بپرسید که بهترین شهرهای سالحلی ترکیه برای زندگی کدام اند؟ در ادامه به بررسی این موضوع خواهیم پرداخت.

سواحل مختلف کشور ترکیه

کشور ترکیه کشور نسبتا پهناور که سواحل مختلفی را برای سفر گردشگران فراهم می کند.  3 منطقه ساحلی این کشور عبارتند از سواحل مدیترانه، سواحل اژه و سواحل اژه جنوبی.

سواحل مدیترانه ترکیه انتخاب خوبی برای سفرهای دسته جمعی و خانوادگی می باشد این سواحل در اکثر روزهای سال هوای گرم و آفتابی دارد و مناظر طبیعی جذاب بسیاری نظیر آبشارها، دره ها، مسیرهای سرسبز برای پیاده روی و گشت و گذار دارد همچنین اماکن تاریخی بسیاری در این منطقه وجود دارد.

سواحل اژه جنوبی از پربازدیدترین و محبوب ترین مناطق در بین گردشگران داخلی و خارجی می باشد. سواحل اژه جنوبی با داشتن هتل ها و استراحتگاه های لوکس، زندگی شبانه هیجان پرجنب و جوش و هیجان انگیز شهرت دارد.

سواحل اژه شمالی این منطقه جز گزینه های ارائه شده برای سفرهای توریستی و گردشگری نیست اما با داشتن نسیم های خنک و هواهای معتدل در فصل تابستان مشهور است.

بهترین شهرهای ساحلی ترکیه برای زنگی و سفر

روش های سرمایه گذاری در ترکیه-2

آلانیا

شهر ساحلی آلانیا واقع در سواحل جنوبی ترکیه و استان آنتالیا می باشد. این شهر از شمال، جنوب، شرق و غرب به ترتیب به رشته کوه های تورس، دریای مدیترانه، فرودگاه قاضی پاشا و آبشار های ماناوگات منتهی می شود و به دلیل این موقعیت فوق العاده ای که آلانیا دارد، در گذشته مورد استقبال بسیاری از امپراتوری های بزرگ نظیر عثمانی، روم، سلوکی، بیزانس و… بوده است.

بسیاری از افراد بهترین شهرهای ترکیه برای زندگی و سفر را شهرهای بزرگ و پرجمیعت این کشور نظیر استانبول، ازمیر و آنکارا می دانند که انواع مختلفی از امکانات رفاهی را داشته و برای اکثر گردشگران و مهاجران جذاب هستند اما در این بین شهرهای ساحلی بسیاری وجود دارد که هم از لحاظ رفاهی و هم از لحاظ امکانات می توانند بهترین گزینه برای سفر و زندگی در ترکیه باشند. در ادامه به معرفی بهترین شهرهای ساحلی ترکیه برای سفر و زندگی خواهیم پرداخت.

آلاچاتی ازمیر

این شهر در سواحل جنوبی اژه واقع شده و از شهرهای ساحلی محبوب ترکیه است. آلاچاتی در خود هتل ها، رستوران ها، کافه ها، فروشگاه های مجلل و کلوب های موج سواری بسیاری را در خود جای داده است. زندگی آرام و تفریح در سواحل زیبای این شهر ساحلی از جمله موارد همیشگی برای ساکنین و مسافران این شهر می باشد.

آیوالیک بالیکسیر

آیوالیک شهری آرام که شبیه به دهکده های یونانی قدیم است و از این نظر نیز باعث جلب نظر بسیاری از افراد می شود. این شهر در منطقه سواحل اژه شمالی است. قیمت هتل ها و استراحتگاه های مختلف در این شهر بسیار مقرون به صرفه تر از شهرهای دیگر است چرا که برای توریست های بین المللی خیلی شناخته شده نیست. شهر کوندا که در نزدیکی این شهر ساحلی واقع شده است که از جمله مناطق دیدنی در این محدوده است که ساندویج های محلی و غذاهای دریایی آن بسیار مشهور است.

بودروم موگلا

بودروم یکی از بهترین شهرهای ساحلی ترکیه برای زندگی و سفر است. این شهر زیبا در سواحل اژه شمالی واقع شده و بسیار شیک بوده و زندگی در آن بسیارجذاب است. این شهر در جهان نیز شناخته شده است که علت آن وجود مقبره هالیکارناسوس یکی از عجایب هفتگانه جهان در این شهر می باشد.

نمای اکثر ساختمانها در این شهر سفید است که در زیبایی آن را چند برابرتر کرده و باعث شده یکی از زیباترین شهرهای ساحلی ترکیه در منطقه باشد. همچنین به این نکته نیز باید توجه کرد که یکی از گرانترین شهرهای ساحلی برای سفر و زندگی می باشد.

دالیان موگلا

هر دالیان استان موگلا شهری بی نظیر و تماشایی است که در بهترین بخش سواحل مدیترانه واقع شده و جو حاکم در آن بسیار آرامش بخش است. در این شهر آبشار ها و رودخانه های بسیاری وجود دارد همچنین این شهر با کوه ها احاطه شده که مناظر بسیار زیبایی را خلق کرده است.

در این شهر رستوران ها با غذاهای بی نظیر دریایی، کافه ها و بارها وجود دارند اما این شهر برای کسانی که به مهمانی و زندگی شب پر جنب و جوش علاقه دارند مناسب نیست. در واقع این شهر برای افرادی که می خواهند از طبیعت و فرهنگ و تاریخ مردم محلی دیدن کنند مناسب می باشد.