peyvand_user ۱۸ مرداد ۱۴۰۱ 0 نظر

پردرآمدترین مشاغل در ترکیه

پردرآمدترین-مشاغل-در-ترکیه

ترکیه در سال های اخیر به مقصدی محبوب و پرطرفدار در بین مهاجران تبدیل شده است و تعداد زیادی از ایرانیان نیز تصمیم به زندگی در ترکیه گرفته و تصمیم به تحصیل و یا کار در ترکیه دارند. یافتن شغل مناسب در ترکیه به تخصص و مهارت و افراد و میزان دانش زبان انگلیسی  و ترکی آن ها بستگی دارد. با شروع به کار در یکی از پردرآمدترین مشاغل ترکیه می توانید آینده ای ایده آل برای خود و خانوادتان تضمین کنید.

پیدا کردن کار در ترکیه

برای اینکه بتوان در کشور ترکیه شروع به کار کرد نیاز به دریافت اجازه یا ورک پرمیت می باشد. شهروندان ایرانی می توانند بدون دریافت ویزا به کشور ترکیه سفر کرده و به مدت 3 ماه در این کشور اقامت داشته باشند اما برای اقامت بیشتر لازم است تا با داشتن شرایط لازم برای دریافت اقامت ترکیه اقدام کنند که در غیر این صورت فرد با جریمه های نقدی مواجه خواهد شد.

در این صورت برای دریافت اقامت ترکیه برای مدتی بیش از 3 ماه لازم است تا یک خانه در ترکیه اجاره کرد و با داشتن اجاره نامه برای دریافت اقامت یکساله ترکیه اقدام کنید. پس از دریافت کارت اقامت می توانید به اداره کار و امنیت اجتماعی ترکیه مراجعه کرده و برای دریافت اجازه کار موقت در ترکیه درخواست ارسال کنید.

اجازه کار به مدت یک سال است و در پایان آن در صورتی که کارفرما قصد تمدید قرارداد داشته باشد می توانید به مدت 3 سال مجوز کار و اقامت خود را تمدید کنید. در صورتی که نتوانید شغلی معتبر و قانونی در ترکیه داشته باشید و از خدمات بیمه کار و خدمات اجتماعی برخوردار نباشید باید از ترکیه خارج شوید.

در ادامه به بررسی پردرآمدترین مشاغل در ترکیه خواهیم پرداخت. بسیاری از ایرانیان ترکیه را به خاطر شرایط اقتصادی بهتر و شرایط رفاهی مناسبتر آن برای زندگی انتخاب می کنند.

پردرآمدترین مشاغل در ترکیه

  • پزشک و متخصص جراحی
  • ارتودنسی و جراح دندانپزشکی
  • قاضی دادگاه
  • وکالت
  • مدیر بانک
  • مدیر اجرایی
  • مدیر ارشد مالی
  • استاد دانشگاه
  • خلبانی 
  • مدیر بازاریابی

معرفی مشاغل پردرآمد در ترکیه

کشور ترکیه در زمینه اقتصاد و گردشگری در سال های اخیر پیشرفت های قابل توجهی داشته است لذا فرصت های کاری بسیاری برای کسانی که می خواهند در مشاغل پردرآمد ترکیه شروع به کار کنند وجود دارد. البته هر شغلی که درآمد بیشتری را به افراد می رساند به معنی محبوب و پرطرفدار بودن آن نمی باشد. لازم به ذکر است که داشتن تخصص و مهارت لازم برای استخدام شدن در مشاغل پردرآمد ترکیه لازم است همچنین برای راه اندازی کشاغل آزاد پردرآمد در ترکیه علاوه بر مهارت و تخصص، سرمایه کافی نیز مورد نیاز می باشد.

متخصص جراحی در ترکیه

همیشه رشته پزشکی جز محبوبترین و پردرآمدترین مشاغل در هر کشوری است که کشور ترکیه نیز از این قاعده مستثنی نیست. البته برای رسیدن به درآمد بالا در زمینه جراحی باید سال ها در این زمینه تحصیل و تجربه و مهارت لازم ربه دست بیاورید. درآمد جراحان مختلف در ترکیه بین 40 الی 250 هزار لیر در ماه متغییر است.

جراح دندانپزشکی و متخصص ارتودنسی در ترکیه

جراح دندانپزشکی و متخصص ارتودنسی یکی از پردرآمدترین مشاغل در ترکیه است که این رشته ها از جمله محبوبترین رشته ها در دانشگاه نیز به شمار می آید. درآمد این رشته پردرآمد بسته به تجربه فرد می تاند متغییر باشد. میانگین درآمد دندانپزشکان در ترکیه تقریبا 90 هزار لیر در ماه است.

خلبانی و کمک خلبان از مشاغل محبوب و پردرآمد ترکیه

خلبانی از جمله مشاغلی است که از درآمد بسیار بالایی برخوردار است به ویژه در کشورها و مناطقی که به علت داشتن جاذبه های طبیعی و گردشگری جز کشورهای توریستی به حساب می آیند که کشور ترکیه نیز یکی از این مناطق است و تعداد پروازها در آن بسیار بالا است. اما توجه کنید که پذیرش در شغل خلبانی بسیار سخت است و باید علاقه و پشتکار بسیاری داشته باشید تا بتوانید در این شغل شروع به کار کنید. خلبانان در ترکیه در حالت عادی حدود 35 هزار لیر در ماه درآمد دارد که با افزایش سابقه میزان درآمد نیز افزایش می یابد به طوری که کاپیتان های با سابقه حدود 10 هزار دلار در ماه درآمد دارند. کمک خلبانان 5 تا 7 هزار دلار در ماه درآمد دارند.

مهمانداری و هتلداری

ترکیه از جمله کشورهای توریستی جهان می باشد که سالانه میزبان گردشگران بسیاری از سراسر جهان است به همین دلیل هتلداریغ مهمانداری و خدمه کابین هواپیما از مشاغل پردرآمد در ترکیه می باشند. هتل های بسیاری در شهرهای ترکیه وجود دارند که مقصد مسافران خارجی هستند که رسیدگی به آن ها نیازمند به استخدام مهمانداران با مهارت و روابط اجتماعی بالا است.

برنامه‌نویس و مهندس IT

در دنیای امروزه با توجه به پیشرفت تکنولوژی و تاثیر آن در جنبه های مختلف زندگی باعث شده تا متخصصان در زمینه IT از درآمدهای بالایی به دلیل افزایش نیاز برخوردار باشند پش برنامه نویسی در ترکیه از جمله مشاغل پردرآمد می باشد. . بر این اساس اکثر شرکت‌های دولتی یا خصوصی فعال در ترکیه براساس نیاز خود به صورت دایمی و یا پروژه‌ای همواره به دنبال جذب افراد برنامه‌نویس هستند.

مدیر مالی در ترکیه

برای استخدام در شغل مدیریت مالی باید تحصیلات مربوطه در این رشته را داشته و در یکی از رشته های بانکداری، اقتصاد، تجارت، مدیریت مالی و غیره تحصیل کرده باشید. رسیدگی و نظارت بر امور مالی در شرکت ها و سازمان های مختلف از جمله مهمترین مسائل در هر زمینه ای اشت. مدیران مالی در ترکیه از درآمد و جایگاه شغلی بسیار مطلوبی برخوردار هستند  و میانگین حقوق میریان مالی در ترکیه حدود 15 هزار لیر در ماه است.

مدیر بازاریابی در ترکیه

در سال های اخیر تبلیغات و بازاریابی مناسب حرف اول را در جذب مشتریان می زند به همین دلیل بسیاری از کسب و کارها در زمینه بازاریابی فعالیت های گشترده ای انجام می دهند و سعی دارند با برندسازی و معرفی خود میزان فروش خود را افزایش بدهند به همین دلیل مدیر بازارسابی در ترکیه از جمله مشاغل محبوب و پردرآمد می باشد. برای کار در این حیطه در رشته‌های اقتصادی و یا مدیریت تحصیل کرده‌ باشید و میانگین حقوق مدیران بازاریابی بین 7 تا 16 هزار لیر در ماه است.

وکالت در ترکیه

وکالت نیز در ترکیه بسیار پردرآمد است میزان درآمد وکیلان به نوع پرنده هایی که قبول می کنند و میزان موفقیت آن ها در این پرونده ها بستگی دارد و از آنجایی که ترکیه یکی از کشورهای مهاجرپذیر جهان به حساب می آید بازار کار وکلا در این کشور بسیار پر رونق است و میزان درآمد افراد مشغول در این حرفه بین 10 الی 35 هزار لیر در ماه متغییر است.

قاضی

در ترکیه نیز قاضی ها از بیشترین میزان درآمد به دلیل مسئولیت مهم سنگین قضاوت برخوردار هستند. متوسط درآمد قاضی ها در ترکیه حدود 285 هزار لیز در سال است.

ترکیه نیز مانند دیگر کشورها بیشترین میزان درآمد را برای قاضی‌ها به دلیل مسئولیت‌ سنگین آنها در نظر می‌گیرد. به طوری که متوسط درآمد افراد در سمت قضاوت در ترکیه مبلغی حدود 272 هزار لیر در سال برآورد می‌شود. البته حقوق قاضی در ترکیه بستگی به عوامل مختلفی همچون سطح تجربه، مدرک تحصیلی و محل خدمت دارد.