peyvand_user ۱۴ مرداد ۱۴۰۱ 0 نظر

سود بانکی زراعت بانک ترکیه چقدر است؟

سود بانکی زراعت بانک ترکیه چقدر است؟

کشور ترکیه در سال های اخیر بیشتر تمرکز خود را بر روی جذب سرمایه گذاران از کشورهای مختلف گذاشته که البته در این زمینه خوب عمل کرده و توانسته نظر بسیاری از افراد را به خود جلب کند همچنین این کشور در زمینه صادرات نیز بسیار فعال بوده توانسته جایگاه خوبی به دست بیاورد. یکی از بهترین راه های کسب سود در ترکیه سپرده گذاری بانکی می باشد و یکی از بهترین بانک های ترکیه برای این منظور زراعت بانک ترکیه است. ممکن است این سوال نیز برای شما پیش بیاید که سود بانکی زراعت بانک ترکیه چقدر است؟ که در ادامه مقاله به بررسی این موضوع خواهیم پرداخت.

انواع سپرده گذاری در کشور ترکیه

برای اینکه بتوانید در کشور ترکیه سپرده گذاری کنید در قدم اول باید با انواع سپرده گذاری ها در این کشور آشنا شوید تا سپرده گذاری مناسب خود را بتوانید انتخاب کنید. سپرده گذاری های رایج در کشور ترکیه عبارتند از:

  • سپرده‌گذاری بلند مدت
  • سپرده‌گذاری کوتاه مدت

سپرده گذاری بلند مدت دارای مدت زمان طولانی است که در اکثر مواقع بیش از 6 ماه و یا 1 سال می باشد که همین موضوع باعث نرخ سود بیشتر خواهد شد چرا که بازه زمانی آن نیز بیشتر است.

سپرده گذاری کوتاه مدت همانطور که از نامش مشخص است در مدت زمان کوتاهتری امکان برداشت پول وجود دارد. در این نوع سپرده گذاری سود بانکی کمتر بوده و مالیات سود بانکی نیز از آن کسر خواهد شد.

بنابراین بر اساس اینکه به پول خود در چه زمانی نیاز دارید می توانید یکی از انواع سپرده گذاری را انتخاب کنید اگر در بازه کوتاهتری می خواهید پول خود را برداشت کنید بهتر است حساب کوتاه مدت را انتخاب کنید و بالعکس.

لازم به ذکر است که نرخ سود بانکی در ترکیه برای سپرده‌گذاری‌های کوتاه مدت، کمی پایین‌تر از سپرده بلند مدت خواهد بود.

انواع بانک‌های کشور ترکیه

بانک های ترکیه به طور کلی به دو دسته دولتی و خصوصی تقسیم می شوند. بانک زراعت، بانک واکیف، بانک هالک و بانک‌های مشارکتی از جمله بانک های دولتی ترکیه هستند که زیر پوشش و حمایت دولت ترکیه می باشند سایر بانک ها مانند ایش بانک جز بانک های خصوصی هستند.

برخی از بانک های ترکیه ممکن است قوانین سختگیرانه ای برای ایرانیان و اتباع خارجی داشته باشند. اما در این بین بانک هایی نیز وجود دارند که ایرانیان به راحتی می توانند حساب باز کرده و سپرده گذاری بکنند که زراعت بانک ترکیه یکی از این بانک ها می باشد.

زراعت بانک ترکیه

زراعت بانک ترکیه یکی از بانک های بسیار مناسب برای ایرانیان مقیم کشور ترکیه است که می خواهند سپرده گذاری کنند. بانک زراعت از نرخ سود بانک بالایی دارد که افتتاح حساب در این بانک برای ایرانیان بسیار اسان است. بانک زراعت ترکیه یکی از بانک های دولتی ترکیه است.

نرخ سود بانکی در ترکیه همواره یکی از دغدغه‌های سرمایه‌گذاران در این کشور بوده است. نکته‌ای که باید در نظر داشت این است که زراعت بانک ترکیه به دلیل دولتی بودن، از قوانین دولت پیروی می‌کند و در نتیجه سود خوبی را برای سرمایه‌گذاران در پی خواهد داشت.

نرخ سود بانکی در زراعت بانک ترکیه

زراعت بانک از جمله بانک های دولتی ترکیه است به همین دلیل از قوانین تعیین شده توسط بانک مرکزی پیروی کرده و نرخ سودی بانکی آن 17 درصد است. این نرخ سود ماهیانه بوده اما به علت دریافت مالیات کاهش خواهد یافت.

نرخ سود بانکی با میزان سرمایه و مبلغی که در بانک سپرده گذاری می کنید ارتباط مستقیمی دارد به طوری که هر چقئر پول شما بیشتر باشد میزان سود دریافتی شما نیز افزایش خواهد یافت.

برای سپرده‌گذاری در زراعت بانک ترکیه باید این نکته را در نظر داشته باشید که برای سپرده‌گذاری‌های مختلف چه کوتاه مدت چه بلند مدت، افراد باید حداقل 1000 لیر در حساب بانکی خود داشته باشند و در این صورت واجد شرایط دریافت سود بانکی خواهند بود. لازم به ذکر است که در حساب‌های سپرده جمعی، حساب مهریه و حساب مسکن 15 درصد سود برای سپرد کذاری تعیین شده است.

برای سپرده گذاری های مدت دار بیشتر از 1000 لیر تا 3 ماه به میزان 4.5 درصد سود پرداخت خواهد شد و پس از 3 الی 6 ماه نرخ شود به 5 درصد خواهد رسید و تا 2 سال میزان سود 5 درصد بوده و افزایش نخواهد یافت.