peyvand_user ۲ مرداد ۱۴۰۱ 0 نظر

نحوه انتقال پول از ایران به ترکیه

نحوه-انتقال-پول-از-ایران-به-ترکیه

با توجه به شرایط زندگی مطلوب و خدمات آموزشی با کیفیتی که ترکیه ارائه می دهد بسیاری از ایرانیان ترکیه را برای زندگی و تحصیل انتخاب می کنند که ممکن است نیاز به انتقال پول از ایران به ترکیه داشته باشند. علاوه بر این در سال های اخیر با توجه به تحریم های آمریکا علیه ایران ارتباط ایرانیان با سایر بانک های جهانی به نحوی قطع شده است در نتیجه معاملات بسیاری از تاجران و سرمایه گذاران با مشکل مواجه شده است که ترکیه نیز مانند پلی میان ایارن سایر کشورها عمل می کند. در ادامه با بررسی نحوه انتقال پول از ایران به ترکیه با ما همراه باشید.

روش های انتفال پول از ایران به ترکیه

انتقال پول از ایران به ترکیه از موضوعاتی است که در سالهای اخیر با توجه به تحریم های اعمال شده از اهمیت زیادی برخوردار است که دلیل آن محروم شدن ایرانیان از روش های انتقال پول امن به واسطه تحریم ها است. این روش انتقال پول قانونی امن استفاده از سیستم بانک بین المللی به واسطه کد سوئیفت بود. بنابراین بسیاری از ایرانیان به دنبال روش های امن جایگزین برای انتقال پول از ایران به ترکیه و کشورهای دیگر هستند. 

در ادامه به بررسی 4 روش انتقال پول به ترکیه خواهیم پرداخت. این 4 روش عبارتند از:

  • انتقال فیزیکی پول از مرزهای ایران به ترکیه
  • استفاده از کیف های پول الکترونیکی
  • استفاده از ارزهای دیجیتال
  • استفاده از صرافی ها

انتقال وجه از مرزهای ایران به ترکیه

این روش یکی از اولین روش هایی است که ممکن است به ذهن هر کسی خطور کند. طبق اعلامیه بانک مرکز هر مسافر می تواند تا سقف 5 هزار یورو یا مبلغی معادل آن از طریق مرزهای هوایی جابه جا کند. دقت کنید افرادی که قصد انتقال پول از طریق مرزهای زمینی و دریایی دارند تنها تا سقف 2 هزار یورو مجاز به خروج ارز از کشور خواهند بود. توجه داشته باشید که تمامی پول های فیزی و یا اوراق بهادار بی نام شخص مسافر نباید از سقف گفته شده بیشتر باشد.

برای مبالغ بیشتر از مقدار گفته شده مسافر می تواند از سامانه ارز همراه استفاده نماید

طبق اطلاعیه رسمی بانک مرکزی ایران، سقف ارز همراه مسافر هنگام خروج تا سقف ۵ هزار یورو و یا معادل آن به سایر ارز ها مجاز بوده است. این رقم مربوط به مسافرینی است که از طریق خطوط هوایی سفر می کنند. افرادی که از طریق مرز های زمینی، دریایی و یا ریلی سفر می کنند، فقط تا سقف دو هزار یورو توانایی خروج ارز از کشور را دارند. تمامی اسکانس ها و پول های فیزیکی و اوراق بهادار بی نام مسافران نباید از این سقف تجاوز کند. برای مبالغ بیشتر از این مقدار باید در سامانه ارز همراه مسافر ثبت نام نمایید.

 طبق دستور العمل تعیین شده توسط بانک ملی برای ارز همراه مسافر، بانک ملی پس از دریافت ارز و اسناد و اوراقبهادار بی نام شخص، رسیدی برای فرد صادر می کند که در آن مبلغ و نوع ارز و کد رهگیری نوشته شده است.

انتقال پول از ایران به ترکیه از طریق پی پال

پی پال (Pay pall) یکی از انواع کیف پول الکترونی است که جایگزین خوبی برای روش های سنتی انتقال پول و حواله به شمار می آید. این کیف پول الکترونیکی کاربران می توانند 3 نوع حساب پرسنال، بیزینس و پریمر داشته باشند که برای انتقال ارز می توان از حساب پرسونال پی پال استفاده کنید.

برای ایجاد حساب در پی پال باید از طریق حساب بانکی یا کارت اعتباری مانند ویزا کارت و یا مستر کارت اقدام کنید و مبلغ مورد نظر خود را به پی پال انتقال دهید. از طریق این کیف پول می توانید کلیه ارزهای رایج جهان را انتقال داد همچنین می توان وجه مورد نظر را به طور مستقیم به حساب پی پال دیگر واریز کنید.

در روش انتقال پول از طریق پی پال شما می تانید حداکثر مبلغ 10 هزار دلار را انتقال دهید که این تراکنش در طی 5 الی 7 روز کاری انجام خواهد شد. با داشتن آدرس ایمیل شخص مورد نظرتان به راحتی می توانید از این طریق تراکنش ارزی انجام دهید.

انتقال پول از ایران به ترکیه از طریق ارزهای دیجیتال

استفاده از ارزهای دیجیتال یکی دیگر از روش های انتقال پول از ایران به ترکیه است. انواع مختلفی از ارزهای دیجیتال در حال حاضر وجود دارند که از معروف ترین آن ها می توان به بیت کوین، اتریوم، تتر اشاره کرد. ارزهای دیجیتال که در سال های اخیر مورد توجه افراد بسیاری قرار گرفته و بسیاری از افراد از آن ها بدر معاملات خود استفاده می کنند. ارزهای دیجیتال همانطور که از نام آن ها نیز مشخص است، واحد های پولی هستند که در فضای مجازی تولید و مبادله می شوند. با ایجاد حساب در صرافی های دیجیتال به راحتی می توان پول به ترکیه و هر کجای دیگر انتقال داد.

انتقال پول از ایران به ترکیه توسط صرافی ها

پس از اعمال تحریم ها علیه ایران به نوعی ارتباط بانک های ایرانی با سایر کشورها قطع شد به همین جهت بسیاری از افراد برای انتقال پول به خارج از کشور به صرافی ها روی آوردند. انتقال پول توسط صرافی ها یه شیوه ای سنتی صورت می گیرد.

صراف ها در اصل درست مانند بانک ها عمل می کنند،  آن ها خارج از ایران دارای حساب بانکی هستند. در این روش شما پس از واریز پول به حساب صرافی مورد نظر، افراد باید مدارک مربوط به واریز وجه را به صرافی ارائه دهید تا پس از تائید آن توسط صراف، آن را به حساب شما یا فرد مورد نظر ارسال می کند.

صراف ها در با شرکت هایی در خارج از یران در ارتباط هتند که از طریق آن نقل و انتقالات مالی را انجام می دهند. تحریم ها در روند کار صراف ها هیچ تغییری ایجاد نکرده است.

در این مقاله با نحوه انتقال پول از ایران به ترکیه آشنا شدیم تا در صورت نیاز به نقل و انتقال پول به خارج بتوانید با کمک این روش ها ارزهای خود را به ترکیه و یا سایر کشورها انتقال دهید.