peyvand_user ۲ مرداد ۱۴۰۱ 0 نظر

افتتاح حساب در زراعت بانک ترکیه

افتتاح-حساب-در-زراعت-بانک-ترکیه

افتتاح حساب بانکی در ترکیه یکی از اولین کارهایی است که هر فرد هنگام مهاجرت به ترکیه باید آن را انجام دهد چرا که زندگی بدون حساب بانکی در سال های اخیر غیرممکن است. اما بسیاری از بانک های ترکیه در سال های اخیر به علت تحریم هایی که اعمال شده برای ایرانیان حساب باز نمیکنند. اما خبر خوب این است که برخی از بانک ها مانند بانک زراعت با شرایط خاص نسبت به افتتاح حساب برای ایرانیان اقدام می کنند. در ادامه با بررسی شرایط افتتاح حساب در زراعت بانک ترکیه همراه ما باشید.

بانک های ترکیه

بانک های ترکیه به طور کلی به دو دسته دولتی و خصوصی تقسیم می شوند. بانک زراعت، بانک واکیف، بانک هالک و بانک‌های مشارکتی از جمله بانک های دولتی ترکیه هستند که زیر پوشش و حمایت دولت ترکیه می باشند سایر بانک ها مانند ایش بانک جز بانک های خصوصی می باشند. در ضمن باید گفت ایش بانک بزرگترین بانک خصوصی ترکیه می باشد.

مزایای افتتاح حساب در بانک های ترکیه

افتتاح حساب بانکی در ترکیه دارای مزایای بسیاری است که این مزایا شامل موارد زیر است:

 • امکان دریافت مستر کارت و ویزا کارت فیزیکی
 • امکان باز کردن حساب های بین المللی به دلار، لیر، یورو، پوند و …
 • فراهم شدن امکان خرید اینترنتی از سایت‌ها و اپلیکیشن‌های ترکیه و سایر کشورها
 • پرداخت حق عضویت سایت‌های خارجی مانند نتفلیکس، اسپاتیفای و …
 • پرداخت قبض های مختلف نظیر آب، برق، گاز و اینترنت
 • امکان خرید اینترنتی از کلیه اپ ها و سایت ها

افتتاح حساب در زراعت بانک ترکیه برای ایرانیان

بهتر است بعد از دریافت اقامت ترکیه برای افتتاح حساب بانکی در زراعت بانک ترکیه اقدام کنید اما بدون داشتن اقامت نیز می توان حساب باز کرد که در ادامه بررسی خواهیم کرد. در حال حاضر یکی از بهترنی بانک هایی که در ترکیه برای ایرانیان حساب باز می کنند بانک زراعت است که یکی از بانک های دولتی ترکیه نیز می باشد. برای افتتاح حساب در بانک زراعت ترکیه باید مبلغ 10 هزار لیر را برای 3 ماهو یا مبلغ 30 هزار لیر را به مدت یک ماه در این بانک سپرده گذاری کرده باشید. در طی این مدت زمانهای گفته شده شما نمی توانید از مبالغ موجود در حساب خود برداشت کنید و به عبارتی سپرده شما بلوکه خواهد شد.

شرایط افتتاح حساب در زراعت بانک ترکیه

بانک زراعت دارای قدمت و سابقه بسیاری در کشور ترکیه است که شرایط افتتاح حساب برای ایرانیان را فراهم کرده است. این بانک در بی شهروندان ترکیه نیز بسیار محبوب است و درصد رضایت کاربران این بانک بسیار بالا است.

 • از جمله شرایط مورد نیاز برای افتتاح حساب در زراعت بانک بلوکه کردن پول به مبلغ 10 هزار لیر به مدت 3 ماه است.
 • همچنین لازم است اقامت ترکیه دریافت و در اداره نفوس این کشور نیز ثبت نام کرده و آدرس خود را وارد کنید.
 • از دیگر شرایط لازم داشتن سیم کارت ترک به نام خودتان است. اگر از سیم کارت یکی از آشنایان خود برای این منظور استفاده کرده اید در اسرع وقت سیم کارتی با نام خود برای این منظور تهیه کنید.

افتتاح حساب در زراعت بانک ترکیه بدون داشتن اقامت

افتتاح حساب با پاسپورت در برخی از شعبات زراعت بانک در ترکیه امکان پذیر است و شما می توانید به راحتی بدون داشتن اقامت ترکیه اقدام به افتتاح حساب بانکی کنید. اما با این وجود توصیه ما به شما این است که بعد از دریافت کارت اقامت ترکیه خود ( کیملیک کارت) و ثبت آدرس خود حتما به بانک مراجعه کرده تا اطلاعات کیکلیک کارت و و آدرس محل زندگیتان را در یستم بانک زراعت به ثبت برسانید تا از مسدود شدن و ایجاد مشکل برای حساب بانکی خود جلوگیری کنید.

مدارک لازم جهت افتتاح حساب در زراعت بانک ترکیه

برای باز کردن حساب در زراعت بانک ترکیه مدارک زیر مورد نیاز می باشد:

 1. کارت اقامت یا همان کارت کیملیک
 2. برگه ثبت آدرس
 3. کد مالیاتی
 4. مبلغ 10 هزار لیر (در صورت نیاز به سپرده‌گذاری)

مستر کارت زراعت بانک ترکیه

در حال حاضر کارتهای بانکی زراعت بانک، مستر کارت هستند. و کارتهای بانکی ایش بانک، ویزا کارت هستند. کارتهای اعتباری بانک‌های زراعت و ایش هر دو از نوع ویزا می‌باشند.

سقف برداشت و واریز روزانه از بانک زراعت ترکیه

کارت های بانکی این بانک از نوع مستر کارت می باشند که سقف و برداشت و واریز به حساب های بانکی زراعت بانک به شرح زیر است:

 • سقف برداشت از دستگاه‌های خودپرداز یا همان ATM 5 هزار لیر در روز است.
 • سقف روزانه خرید با دستگاه‌های پوز 100 هزار لیر است.
 • سقف خرید اینترنتی 50 هزار لیر در روز است.
 • سقف انتقال پول به صورت EFT 200 هزر لیر و سقف انتال پول به صورت حواله در زراعت بانک 500 هزار لیر در روز است.

بانک زراعت ترکیه خدمات بانکی اینترنتی نیز به مشتریان خود ارائه می دهد که می توانید با مراجعه به وبسایت یا نصب اپلیکیشن زراعت بانک به راختی از خدمات بانکداری اینترنتی باکیفیت آن استفاده کنید.