peyvand_user ۲۳ تیر ۱۴۰۱ 0 نظر

قیمت خرید خودرو در ترکیه

بسیاری از افراد قصد زندگی در ترکیه و مهاجرت به این کشور جذاب را دارند که خرید خانه و ماشین در ترکیه از جمله مواردی است که این دسته از افراد در سر دارند. اگر شما هم جز کسانی هستید که قصد مهاجرت به ترکیه را دارید و یا در حال حاضر در این کشور زندگی می کنید و می خواهید ماشینی برای خود خریداری کنید اولین قدم آشنایی با قیمت خرید خودرو در ترکیه است که در ادامه مقاله به بررسی این موضوع خواهیم پرداخت.

قیمت خرید خودرو در ترکیه

خرید خودرو در ترکیه

برای خرید خودرو در کشور ترکیه می توانید به وب سایت کمپانی مد نظر خود در ترکیه مراجعه کنید. همانطور که می دانید کمپانی ها و برندهای مختلف خودرو مانند فیات، تویوتا، رنو، هوندا، فورد و هیوندا در کشور ترکیه نمایندگی و شعبه فروش دارند بنابراین گزینه های زیادی برای انتخاب خودرو در ترکیه وجود دارد.

همچنین باید گفت که خودروهای مونتاژ ترکیه از کیفیت بسیار بالایی برخوردار هستند و یکی از صادرات اصلی ترکیه به اروپا به شمار می آیند و می توانند گزینه ای خوبی برای خریداران خودرو در ترکیه باشند.

بهتر از قبل از خرید خودرو در ترکیه به موارد گفته شده در زیر توجه کنید تا از هزینه هایی که خودر شما در آینده خواهد داشت پیشبینی نسبتا دقیقی داشته باشید.

  • میزان مصرف سوخت
  • نوع دنده
  • کشور تولید کننده

در کشور ترکیه اکثر خریداران خودروهای دیزلی که با سوخت گازوئیل کار می کنند را به خودروهای بنزینی ترجیح می دهند چرا که قیمت بنزین در کشور ترکیه بسیار گران است.  اما توجه داشته باشید که قیمت خودروهای دیزلی در ترکیه نسبت به خودروهای بنزینی بیشتر می باشد.

قیمت خرید خودرو در ترکیه

قیمت بیمه ماشین در ترکیه

یکی دیگر از هزینه هایی که هنگام خرید خودرو در ترکیه باید در نظر داشته باشید هزینه بیمه ترافیک یا همان بیمه شخص ثالث است. بیمه شخص ثالث در کشور ترکیه اجباری است و همه رانندگان خودرو باید برای آن اقدام کنند اما بیمه بدنه خودرو اختیاری است که در صورت خرید ماشین صفر از کمپانی برای بیمه پیشنهادات متنوع و جذابی دریافت خواهید کرد.

نکته ای که به آن باید توجه کنید این است که قیمت بیمه خودرو در شهرهای مختلف ترکیه ممکن است با یکدیگر متفاوت باشد. قیمت بیمه شخص ثالث برای خودروهای معمولی به صورت 7 مرحله ای محاسبه می شود بدین صورت که مرحله اول برای خریدارانی است که سابقه استفاده از بیمه را ندارند که این افراد باید حدود 3600 لیر از بابت بیمه پرداخت کنند و مرحله 7 که افراد کمترین مبلغ را برای بیمه پرداخت می کنند و به عبارتی حداکثر میزان تخفیف بیمه است که قیمت آن تقریبا حدود 800 لیر برای ماشین های معمولی است.

 نکات مهم خرید خودرو در ترکیه

  • در هنگام خرید خودرو دست دو حتما از فروشنده اکسپرتیز یا همان کارشناسی فنی و بدنه خودرو را بخواهید.
  • در ترکیه از تا حد امکان سعی کنید که از خودروهایی که بیش از 10 سال از تولید آن ها گذشته خریداری نکنید.
  • از فروشنده بخواهید تا قبل انجام معامله مالیت و جریمه های خودرو را پرداخت کند.
  • حواستان باشد مبلغ و هزینه خرید خودرو را از حساب بانکی خود به حساب فروشنده واریز کنید تا در صورت لزوم بعدا قابل پیگیری باشد
  • برای اینکه بتوانید خودرو صفر در ترکیه خریداری کنید نیاز به کارت کیملیک یا همان کارت اقامت ترکیه و یا پاسپورت دارید.

قیمت خودرو در ترکیه

کشور ترکیه از جمله کشورهایی است که تمام برندهای خودرو در این کشور نمایندگی دارند، همچنین قیمت خودرو ها در ترکیه با میزان درآمد مشاغل مختلف متناسب بوده و هر خانواده ای با هر بودجه و درآمدی می توانند خودرویی مناسب برای خود بیابند برای روشنتر شدن مطلب، برای مثال در ترکیه قشر متوسط جامعه خودروهایی نظیر رنو، فولکس واگن و فیات دارند. در ادامه جدولی نوشته شده است تا با قیمت خودروهای ترکیه در سال 2022 بیشتر آشنا شوید.

خودروقیمت خودرو در ترکیه
فیات دوبلو کومبی180 هزار لیر
فیات اگیا190 هزار لیر
فیات 500x310 هزار لیر
فیات 500L300 هزار لیر
داچیا داستر240 هزار لیر
داچیا سندرو200 هزار لیر
فورد فوکوس300 هزار لیر
فورد اکو اسپرت310 هزار لیر
هوندا سیویک313 هزار لیر
کیا ریو190 هزار لیر
کیا اسپورتیج340 هزار لیر
کیا پیکانتو182 هزار لیر
سیتروئن سی ۳190 هزار لیر
هیوندا آی10172 هزار لیر
جیپ رنگیند350 هزار لیر
پژو ۲۰۸200 هزار لیر
پژو ۳۰۱195 هزار لیر
پژو ۳۰۰۸450 هزار لیر
رنو کلیو190 هزار لیر
رنو کولئوس560 هزار لیر
رنو تالیسمان620 هزار لیر
سئات ایبیزا195 هزار لیر
سئات لئون240 هزار لیر
فولکس واگن گلف300 هزار لیر
فولکس واگن پاسات510 هزار لیر
اشکودا اسکالا300 هزار لیر
تویوتا کرولا230 هزار لیر
تویوتا راو ۴620 هزار لیر
تویوتا هایلوکس340 هزار لیر