peyvand_user ۲۳ تیر ۱۴۰۱ 0 نظر

خرید سیم کارت در ترکیه

خرید-سیم-کارت-در-ترکیه

ارتباطات و دسترسی به اینترنت به بخش جدایی ناپذیر زندگی امروزی تبدیل شده است بنابراین هنگام سفر به ترکیه چه به منظور گردش و چه به منظور انجام کارهای تجاری و اداری به اینترنت نیاز خواهید داشت اگرچه دسترسی به Wifi در شهر های مختلف ترکیه در هتل، کافه و رستوران و … برای افراد امکان پذیر است اما بسیاری از مکان ها دیگر نیز هستند که امکان دسترسی یه اینترنت وجود ندارد و دقیقا به همین خاطر است که خرید سیم کارت در ترکیه برای تمامی مسافران دارای اهمیت است.

با خرید سیم کارت های ترکی به راحتی در هر مکان و زمانی به اینترنت همراه دسترسی خواهید داشت که این خود یکی از اصلی ترین مزایای خرید سیم کارت ترکیه است چرا که اکثر اپلیکیشن های موجود در تلفن همراه به وسیله اینترنت به روز می شوند و در دسترس هستند. از جمله مزایای دیگری که بسیار کاربردی نیز هستند عبارتند از:

مزایای خرید سیم کارت در ترکیه

مسیریابی

با استفاده از اپلیکیسن های مختلف موجود برای مسیریابی و گوگل مپ به راحتی می توانید مسیر دسترسی به مقصد انتخابی خود را بیابید به علاوه امکان دسترسی به ایستگاه های اتوبوس و و مترو و ساعت حرکت آن ها نیز وجود دارد.

مترجم همراه

برای کسانی که به زبان ترکی مسلط نیستند استفاده از مترجم های همراه می تواند بسیار کاربردی باشد که اکثر این برنامه ها نیاز به اینترنت دارند.

از کجا در ترکیه سیم کارت بخریم؟

شما می توانید در بدو ورود به کشور ترکیه و در همان فرودگاه سیم کارت تهیه کنید ولی اگر عجله ندارید بهتر است به جای خرید سیم کارت از فرودگاه، از داخل شهر خریداری کنید چرا که قیمت سیم کارت در فرودگاه مانند سایر اقلام موجود در آن گرانتر از سایر نقاط است.

خرید سیم کارت در ترکیه بسیار آسان است و شما می توانید از مراکز موجود در تمام نقاط شهر به راحتی سیم کارت تهیه کنید.

از 3 روش می توان در کشور ترکیه سیم کارت خریداری کرد که عبارتند از:

 1. دریافت اقامت موقت ترکیه به مدت یک سال
 2. دریافت اقامت دائم ترکیه
 3. اقامت کمتر از 1 ماه در ترکیه

انواع اپراتورها در کشور ترکیه

در کشور ترکیه سیم کارت ها به دو صورت اعتباری یا دائمی هستند. به طور کلی 3 اپراتور در کشور ترکیه وجود دارد:

 • ترکسل (Turkcell)
 • ودافون (Vodafone)
 • ترک تلکام (Türk Telecom)

هر 3 اپراتور پوشش خوبی در اکثر شهر ها و روستاها دارند و توانسته اند رضایت کاربران را جلب کنند. بر اساس نتایجی که شرکت Open signal منتشر کرده است به ترتیب پوشش ترکسل بیشتر از ودافون و ودافن بیشتر از ترک تلکام است.

قیمت سیم کارت در ترکیه

قیمت سیم کارت در کشور ترکیه بسته به اپراتور و نوع سیم کارت متفاوت می باشد. در جدول زیر هزینه سیم کارت اپراتورهای مختلف نوشته شده است:

نوع اپراتورقیمت
ترکسل Turkcell370 لیر
ودافون345 لیر
ترک تلکام330 لیر

قیمت بسته های اینترنت و مکالمه در ترکیه

 در جدول زیر قیمت بسته های مختلف اینترنتی نوشته شده است تا از قیمت آن ها اطلاع دقیق داشته باشید.

نام بستهحجم اینترنتمکالمهتعداد پیامکقیمت
avnataj 6GB6 گیگابایت۵۰۰ دقیقه۵۰۰ عدد65 لیر
avantaj 10GB10 گیگابایت۷۵۰ دقیقه۷۵۰ عدد75 لیر
avantaj 14GB14گیگابایت۱۰۰۰ دقیقه۱۰۰۰ عدد80 لیر

قوانین مرتبط با سیم کارت ها در ترکیه در سال 2021 دچار تغییراتی شد به نحوی که سیم کارت های خریداری شده با پاسپورت حداکثر 3 ماه اعتبار داشته و بعد از این مدت یک طرفه می شوند و بعد از گذشت 6 ماه به طور کلی مسدود خواهند شد.

مدارک لازم برای خرید سیم کارت در ترکیه

شما به راحتی می توانید در کشور ترکیه سیم کارت خریداری کنید و به عبارتی در این زمینه سختگیری وجود ندارد. مدارک مورد نیاز برای خرید سیم کارت در ترکیه به شرح زیر است:

 • پاسپورت یا کارت کیملیک ( کارت اقامت ترکیه)
 • تکمیل فرم خرید

البته به این نکات نیز توجه کنید که:

 • تنها شهروندان و افرادی که اقامت دائم کشور ترکیه را دارند می توانند سیم کارت دائمی ترکیه خریداری کنند.
 • توریست ها و گردشگران می توانند از سیم کارت اعتباری ترکیه استفاده کنند.
 • اگر می خواهید بیش از 1 ماه در ترکیه بمانید، باید نسبت به رجیستر کردن گوشی خود اقدام کرده و سیم کارت خود را به ثبت برسانید که در این صورت لازم است مالیات آن را نیز بپردازید.
 • سیمکارتهای خریداری شده با پاسپورت به مدت 3 ماه اعتبار دارند و بعد از آن به مدت 3 ماه یک طرفه می شوند شدن که بعد از گذشت 3 ماه از یک طرفه شدن آن مسدود خواهند شد.